Výživa podle krevních skupin

Výživa podle krevních skupin

Nedávno jsme informovali o individuálním způsobu stravování. Jak už bylo napsáno – individualitu v jídle ovlivňuje hlavně krevní skupina.Víte tedy, co jíst?
Výživa pro skupinu „0“

Zcela omezte častou konzumaci sacharidů a zvyšte spotřebu jídla bohatého na bílkoviny.
V praxi to znamená jíst především libová masa. A to klidně i červená. Důležité jsou pro vás také ryby a mořské plody. Mléčná bílkovina je rovněž vítána.
Naopak vaše tělo není příliš přizpůsobeno na obiloviny a to i celozrnné! Vyhýbejte se těstovinám, pizze, bílému pečivu a kukuřičným výrobkům.

Výživa pro skupinu „A“

Skupina „A“ je hodně citlivá na různé pochutiny – kečup, tatarka, hořčice, dresinky, limonády. Po nich se v těle tvoří nebezpečné toxiny, se kterými tělo špatně bojuje. Snižte konzumaci masa, především toho tučného a zaměřte se na kysané mléčné výrobky. Pokud by vám chyběly důležité tuky, zařaďte do svého jídelníčku olivový, pupalkový olej a lněná semínka. Skupina „A“ je stvořená k pojídání především zeleniny.

Výživa pro skupinu „B“

Nejvíce vás „zabíjí“ kukuřičné výrobky, bílé pečivo, těstoviny a kupodivu i čočka. Můžete si s klidným svědomím dopřát i libové, červené maso a vejce. Probléme nejsou ani mléčné výrobky a jakákoliv živočišná bílkovina. A nezapomínejte ani na ryby  a zeleninu. Možná je to to, co organismu chybí nejvíc.

Výživa pro skupinu „AB“

Jedná se o kombinace skupiny „A“ a „B“.
Tudíž je vhodná kombinace výše uvedených jídel pro každou skupinu. Obecně se dá říct, že červené maso, fazole, kukuřice a pšeničné výrobky pro vás nejsou to vhodné. Potřebujete ke zdravému životu hodně esenciálních mastných kyselin.  Co to tedy znamená? Více ryb, sóji a zeleniny.
 

Autorka: Lucie Kunešová

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář