12.11. má autogramiádu v Praze autorka Bridget Jones

V úterý 11. listopadu ve večerních hodinách přiletí do Prahy na pozvání nakladatelství XYZ populární anglická spisovatelka Helen Fieldingová. Svým fanouškům představí třetí díl světového bestselleru Bridget Jonesová: láskou šílená i novou knihu, která v těchto dnech přichází na knižní pulty, Celebrity pro Afriku.

Helen Fieldingová se setká se svými čtenáři 12. listopadu od 16 hodin během autogramiády v knihkupectví Neoluxor v obchodním centru Quadrio na Národní třídě v Praze. Akcí bude provázet herec a moderátor Tomáš Krejčíř.

Bridget Jonesová: láskou šílená vychází, stejně jako předchozí díly, v překladu Barbory Punge Puchalské. Fanoušci Bridget Jonesové mají ode dneška možnost si zakoupit všechny tři knihy také v cenově zvýhodněném boxuBridget Jonesová: láskou šílená vychází v těchto dnes i jako audio kniha, jíž namluvila herečka Martina Hudečková, která propůjčila svůj hlas filmové Bridget Jonesové.

V Británii vyšel třetí díl Bridget Jonesové na začátku října loňského roku a hned od začátku se kniha vyhoupla do TOP 10 žebříčku bestsellerů podle New York Times. Nakladatelství XYZ získalo práva na vydání knihy v jedné z největších licenčních bitev loňského roku. První díl série Deník Bridget Jones získal v roce 1997 prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku, v ČR se prodalo skoro čtvrt milionu výtisků.

Helen Fieldingová během autogramiády pokřtí také svůj první román Celebrity pro Afriku. V knize zpracovala silný příběh odehrávající se v 80. letech, v němž se ostře střetává bohatý západní svět a chudý Východ, tj. rozmazlené celebrity v Londýně vs. hladovějící děti v Africe. S notnou dávkou břitkého humoru vytvořila poutavý příběh, stejně vtipný a přitom inteligentní, jako jsou knihy o Bridget Jonesové.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář