Monthly Archives: Listopad 2013

První adventní neděle už je za dveřmi! Máte adventní věnec? Inspirujte se!

K předvánoční době neodmyslitelně patří adventní věnec. Zavěšujeme jej nad jídelní stůl, nebo pokládáme na jeho střed. Může být také zavěšen u okna nebo v hale. Nejhezčí věnce jsou jedlové s červenými svíčkami, zdobené červenou stuhou. […]

V pořádí již devátý kalendář Fondu ohrožených dětí pomůže dětem bez domova

 Kalendář letos pokřtila úspěšná zpěvačka a moderátorka Monika Absolonová

Před několika dny byl ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. města Prahy pokřtěn již devátý kalendář Fondu ohrožených dětí, jehož patronem se letos stala jedna z nejznámějších českých zpěvaček, hereček a moderátorek Monika Absolonová. Společně s Monikou kalendář tradičně pokřtili také předsedkyně Fondu ohrožených dětí JUDr. Marie Vodičková, za Botanickou zahradu hl. města Praha Barbora Koláčková a v neposlední řadě autor kalendáře, fotograf Martin Šlehofer. Kalendář byl vydán ve dvou verzích  – v nákladu 4 tisíc kusů jako nástěnný kalendář a dalších 6 tisíc kusů jako stolní verze.

[…]

Mistrovství v přípravě bramborového salátu

Jiří Babica bude šéfem poroty, která vybere letošního Mistra ČR v přípravě bramborového salátu

Sedmý ročník tradičního Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu se ve středočeském Mratíně uskuteční už tuto sobotu. Jeho vítěz mimo jiné obdrží i titul Mistra ČR, letos dokonce v kategorii junior a v kategorii senior. O tom, kdo se letošním mistrem stane, rozhodne porota, v jejímž čele coby předseda usedne známý kuchař Jiří Babica. […]

Astrologická předpověď na 25. listopadu

Autorka: Pavla Baudyšová

Jeden z těch dní, kdy se příliš nevyplatí spoléhat na své pocity a emoce. Mohou nás vést k idealismu, snění, touhám a nadějím . Je pěkné, že nám je ukážou a my se tak o nich dozvíme – ale doufat v jejich naplnění není to, co by nám pomáhalo.

[…]

Teprve laserem asistovaná liposukce si poradí i „povislou“ kůží

Plastičtí chirurgové dokáží svým klientům nabídnout zase o trochu více. A to díky speciálnímu laserovému přístroji, který výrazně vylepší celkový estetický efekt po odsátí tuku. Při klasické liposukci se totiž pacienti sice zbaví nadbytečných tukových zásob, ovšem kůže v některých případech zůstává volná a nerovná. […]

Recept krok za krokem: Smetanová prsíčka se zeleninou

Recepty čtenářů

Potřebujeme:
4 kuřecí prsa, 2 menší cukety (cca 16-20cm), 2 mrkve (cca 12cm), 4 lžíce olivového oleje, 1 stroužek česneku, sůl, pepř, 200ml smetany (může být sladká smetana nebo smetana ke šlehání), 1 lžička sladké papriky.

[…]

Hormonální přechod je u žen i mužů podobný, dochází k řídnutí kostí a kardiovaskulárním onemocněním

Nevolnost, únava, prudké výkyvy nálad či návaly horka. To jsou nejčastější příznaky klimakteria neboli přechodu, který je tradičně spojován s ženským organismem. I když se může zdát, že se mužů tento problém netýká, opak je pravdou. Prochází takzvanou andropauzou, která je ženskému klimakteriu a jeho symptomům velice podobná. V tomto článku se dočtete, jaké potíže v přechodu shodně sužují obě pohlaví a jakým zdravotním rizikům čelí.

[…]

Máte potíže s hledáním partnera, těžko se seznamujete?

Delší dobu se cítíte osaměle, každý okolo vás někoho má, jen vy ne a ne si nalézt partnera?

“Téměř až do maturity jsem měla pocit, že mi v životě vlastně nic neschází. Doma byla pohoda, nepamatuji, že by se naši někdy pohádali.

[…]

Papírová sedmicípá hvězda na stromeček – krok za krokem

Neobyčejná a přitom tak jednoduchá

Co potřebujete
Papír, tužku, nůžky, univerzální lepidlo

[…]

Astrologická předpověď na 20. listopadu

Autorka: Pavla Baudyšová

Před jednou hodinou odpolední se Luna přemisťuje do svého znamení Raka. Posiluje své působení z hlediska důrazu na domov, rodinu, pocity, prožívání. Jsme pečující, uvědomujeme si více své bezprostřední okolí, jsme otevření potřebám druhých lidí.

[…]

Pod pokličkou” minulost dámských kalhotek.

KalhotkyBombarďáky, spodky, motýlky, boxerky, páskáče. Stačí zapřemýšlet a dáte dohromady celou legii popisných názvů dámských kalhotek, přestože jsou poměrně mladým přírůstkem do rodiny spodního prádla. Drobnost o němž se neslušelo mluvit, vstoupila do odívání teprve v 19. Století.

[…]

Astrologická předpověď na 19. listopadu

Autorka: Pavla Baudyšová

Den plný chutí – chuti pomáhat si, chuti něco dokázat, chuti pracovat, chuti si hrát, chuti na adrenalinové záležitosti, chuti sportovat, chuti předvést to nejlepší, čeho jsme schopní. Zároveň den plný možnosti to všechno dokázat a ještě překonat svá očekávání.

 

[…]

Astrologická předpověď na 18. listopadu

Autorka: Pavla Baudyšová

Před druhou hodinou ranní Luna vklouzla do znamení Blíženců a nastolila atmosféru zvídavosti, komunikace, nápadů, pohybu, změn, neklidu, netrpělivosti a výměny informací. Ráno je o nepozornosti a chybách z roztěkanosti, o nejrůznějších nedorozuměních – pozor cestou do školy a do práce.

[…]