Monthly Archives: Leden 2014

Astrologická předpověď na 29. ledna

Autorka: Pavla Baudyšová

Máme za sebou noc, kdy ženské energii není přáno, natož aby byla oceněna a hýčkána. Den se v tomto směru lepší jen pomalu a ne úplně. Zato je dnes přáno projevům svobody a originality. […]

Kvůli sexu se rozchází polovina párů

 

Spousta lidí uvádí jako důvod rozchodu s partnerem třeba nepřekonatelný odpor nebo vzájemné nepochopení. Jak však vyplývá ze sexuální studie provedené institutem Gewis, příčina je mnohdy zcela prozaičtější – intimní nesoulad a neuspokojení.

[…]

Astrologická předpověď na 26. ledna

Autorka: Pavla Baudyšová

Ráno Luna přenáší své působení do znamení Střelce. Až téměř do pravého poledne je její působení ztlumené kvadrátem na Neptuna – ospalost, zasněnost, nejasná touha po čemsi vzdáleném nás provází první polovinou dne.

[…]

Kyselina listová chrání před mrtvicí

Výzkumy ukazují, že pravidelná konzumace kyseliny listové snižuje riziko vzniku mozkové  mrtvice. Dietologové doporučili britské vládě, aby schválila její přidávání do průmyslově vyráběné mouky.

[…]

Astrologická předpověď na 24. ledna

Autorka: Pavla Baudyšová

Nad ránem Luna vystřílí zbytek ostrých šípů ve střetu s Marsem a po zbytek dne prochází zklidněná znamením Vah. Může po všech bitkách konečně ukázat, jak je jí tu dobře

[…]

Květiny říkají: bude vám s námi dobře

Od květin můžete čekat více než to, že jsou hezké, pěkně voní a vytvářejí příjemnou atmosféru: dávají vám jedinečnou příležitost projevit své já. Štěstí, naděje, sny a touhy – květiny jsou nejen výrazné a krásné, ale nabízejí i nekonečné možnosti, jak vyjádřit své pocity.

[…]

Květiny a zahrada v lednu

Heslo měsíce: Vydržať!!! 

Jak na to? Pořiďte si do svého bytečku první posly jara. V tomto období se již dají koupit v květináči narychlené narcisky, tulipány, hyacinty a jiné jarní cibuloviny, dokonce i petrklíče. Ve fázi, v jaké je v obchodě zakoupíte, už nepotřebují žádnou zvláštní péči ani podmínky pro to, aby rozkvetly. […]

Rychlokurs křížkové výšivky

 
Vyšijte si s námi první obrázek. Co budete potřebovat? Barevné příze – modrou, černou, zelenou, světle růžovou, tmavě růžovou a bílou. Dále pak vyšívací látku s pravidelnou strukturou (kanava, panama, …) a nůžky. […]

Křehký mřížkový koláč – obrazem

Potřebujeme:
450g hladké mouky, 110g másla, 110g cukru (moučka), 2 žloutky, 3/4 prášku do pečiva, 6 lžic mléka, 2 lžíce rumu, libovolná marmeláda nebo džem, pečící papír.

[…]

Astrologická předpověď na 19. ledna

Autorka: Pavla Baudyšová

V noci Luna změnila prostor, místo hravého a hrdého Lva se nyní pohybuje pečlivou a opatrnou Pannou. Ráno se trochu utápíme ve splínech a nechuti čelit čemukoli, natož realitě.

 

[…]

Jak na stres? Relaxujte, regenerujte a spěte!

Každý den je náš organismus vystaven fyzickému i psychickému napětí. Výzkumy ukázaly, že úroveň naší celkové kondice je v úzké souvislosti s naší schopností vyrovnat se s tímto napětím neboli stresem. Je důležité vědět, že ve vypjatých situacích je organizmus zatížen a spotřebovává velké množství energie a živin.

[…]

Astrologická předpověď na 17. ledna

 Autorka: Pavla Baudyšová

Ranní přetahování mezi Merkurem a Lunou mluví o dni, kdy se nám do racionality a logiky budou míchat emoce a do záležitostí srdce budeme chtít napasovat analýzu.

 

[…]

Jak na bolest hlavy a zad v těhotenství

Bolesti hlavy v těhotenství
V těhotenství se hormony mění, a proto se může stát, že budete muset častěji bojovat s bolestí hlavy. Pomáhá: […]