Monthly Archives: Červen 2014

Dr. House naordinuje Brnu pořádnou dávku kvalitního blues.

Už za měsíc – 22. července v Kajot Aréně!

Hugha Laurieho diváci důvěrně znají coby svérázného Dr. House, neomylného diagnostika s poněkud nevybíravými způsoby. Hugh Laurie je však také brilantní zpěvák a klavírista. V loňském roce o tom poprvé osobně přesvědčil také české publikum. Dva vyprodané koncerty v Kongresovém centru Praha, nadšené ovace ve stoje. A letos se do České republiky vrací!

[…]

Sladký recept: Čokoládovo-ořechové Muffiny

Potřebujeme:
100 g hořké čokolády (na vaření Orion), 100 g cukr krupice, 220 g polohrubé mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 2 vejce, 125 g másla, 170 ml mléka. 50g vlašských ořechů nahrubo nakrájených. […]

Astrologická předpověď na 27. června

Autorka: Pavla Baudyšová

Kolem osmé hodiny ranní nastává novoluní v Raku v trigonu na Neptun. Svým školou povinným ratolestem bychom raději měli ráno ještě připomenout, že s koncem školních povinností nekončí i povinnost chovat se opatrně na silnici. […]

Strašák hormonální antikoncepce: nahraďte pilulky přírodními fytoestrogeny

Hormonální antikoncepce umožňuje ženám plánovat těhotenství a zapojit se tak do pracovního procesu, což pro spoustu z nich představuje možnost seberealizace. Také zlepšuje pleť, urovnává menstruační cyklus a působí preventivně proti karcinomu vaječníků. Navrch je tato forma ochrany před otěhotněním extrémně pohodlná. Efekt antikoncepčních pilulek v celém svém spektru se zdá být natolik úchvatný, že už jen málo žen věnuje pozornost negativním vedlejším účinkům na zdraví. V poslední době však právě zdravotní rizika začínají vyplouvat na povrch a rozdělují tak společnost na zastánce a odpůrce hormonální antikoncepce. Jaká má tedy pozitiva a jaká negativa? A jaké možnosti mají ženy, které ze zdravotních důvodů hormonální antikoncepci brát nemohou?

  […]

Vybíráme boty na koupaliště: 5 zásad pro bezpečnost a pohodlí

Sluníčko už pěkně pálí a sezóna letního koupání je tu. Než se vypravíte s dekou a opalovacím krémem na nejbližší koupaliště, popřemýšlejte nad vhodným obutím. V uzavřených botách se vám v letním žáru u bazénu nepříjemně zpotí nohy. V běžných pantoflích na mokrém povrchu zase snadno uklouznete. Vhodné obutí je důležité především pro děti, ale nebezpečí úrazu hrozí každému. Ideální boty pro letní radovánky mají svá specifika. Prozradíme vám, jak vybrat ty pravé.

  […]

Astrologická předpověď na 21. června

Autorka: Pavla Baudyšová

Dnes ve 12.51 středoevropského letního času Slunce vstupuje do znamení Raka. Tahle věta v sobě skrývá více informací – třeba astronomicky, dnešek je nejdelší den v roce, po kterém následuje nejkratší noc. Nastává letní slunovrat, kdy je Slunce na své zdánlivé dráze po nebi nejvýš na severu od rovníku.

[…]

Letní tip: recepty na 4 zdravé a lehké pokrmy s bylinkami

V letních dnech bychom měli horkému venkovnímu počasí podřídit i naše stravování. Je tedy vhodné zařadit do jídelníčku lehčí jídla.  V tomto ohledu je ideální využít nejrůznějších českých bylin, které připravované pokrmy netradičně chuťově obohatí a učiní opravdu zdravými. Přinášíme čtyři letní recepty, jichž jsou bylinky důležitou součástí. Uznávaná odbornice na bylinnou terapii Jarmila Podhorná pak objasní jejich pozitivní účinky. […]

Doplňky stravy nejsou léky! I když tak mnohdy mohou vypadat.

Návštěva lékařské ordinace většinou nepatří k našim nejoblíbenějším činnostem. Proto se jí mnohdy snažíme co nejdéle oddalovat nebo se jí dokonce úplně vyhýbáme. Na pomoc si přitom bereme i takové pomocníky, kteří nejsou úplně šetrní k naší peněžence. Různé doplňky stravy se tak stávají pravidelnou součástí našeho jídelníčku, aniž by měly výrazný medicínský účinek. […]

Astrologická předpověď na 9. června

Autorka: Pavla Baudyšová

Venuše se drží v přesném trigonu na Pluta a nám dává schopnost cítit a prožívat velmi hluboce své touhy, lásku a vášnivost. Dává praktický rozměr touze po kráse, ať v podobě směnného obchodu (budu tě mít rád-ráda když…) nebo v podobě tvořivosti, inspirace k umění (což je vlastně konkrétní výsledek našeho vkusu či citu). Případně se projeví ve formě fyzické lásky.

[…]

Astrologická předpověď na 8. června

Autorka: Pavla Baudyšová

Naše nálada kolísá přesně v souladu s lunárními aspekty dnešního dne. V noci a ráno se prohnaly vazby Luny směrem k Marsu, Uranu i Plutu a s nimi se mohlo dít naše nenaladění. Po poledni se situace uklidní díky trigonu Slunce a Luny.

[…]

Sbalte si vše potřebné do vaší cestovní lékárničky

Čas letních dovolených se nezadržitelně blíží. Ať už vyrážíte na dovolenou do tuzemska či zahraničí, rozhodně byste neměli zapomenout na cestovní lékárničku, která vás může zachránit při různých nepříjemných situacích. Pokud nevíte, co přesně do ní zabalit, máme pro vás několik tipů.

[…]

Nejlepší chléb se peče v Herinku a ve Žďáru nad Sázavou!

 

Titul „Chléb roku 2014“ získaly v letošním, již dvacátém ročníku národní soutěže o nejlepší chléb roku pekárny v Herinku a ve Žďáru nad Sázavou. Vítězem kategorie „Konzumní chléb roku“ se stal chléb z pekárny Zelená louka společnosti Penam.  V kategorii „Řemeslný chléb roku“ zvítězil chléb z pekárny Enpeka Žďár nad Sázavou. V konkurenci 45 soutěžních vzorků pekáren z celé České republiky je vybrala odborná porota v rámci pekařských slavností Dny chleba, které se uskutečnily 5. června ve městě potravinářů Pardubicích.

[…]

Astrologická předpověď na 3. června

Autorka: Pavla Baudyšová

Dnešek vypadá skoro jako životabudič nebo energetický nápoj, tedy minimálně dopoledne. V noci Luna v ohnivém Lvu míjí sextilem ohnivý Mars a ohnivé Slunce, kolem desáté uzavírá trigon s Uranem dlouhodobě zabydleným v ohnivém a akčním Beranu. […]