Monthly Archives: Září 2014

Kreativní nápad na víkend: Jednoduchý pletený povlak na polštářek

Dvoubarevný pruhovaný polštář
obr. 2

Potřebujeme:
Pletací příze Kateřina (60% bavlna, 40% akryl; 50g; 110m): 2 klubka modré a 2 klubka bílé barvy, 2 jehlice č.4 a č.5. 4 velké tmavě modré knoflíky.

Rozměry 40x40cm […]

Astrologická předpověď na 30. září

Autorka: Pavla Baudyšová

Poslední zářijový den má zvláštní atmosféru. Předcházela mu krásná noc s Lunou v trigonu na Uran ve čtyři ráno a v trigonu na Jupiter před půl šestou. To je úžasné pro mnohé činnosti, pro dobrou náladu a přinejmenším pro krásné snění (zajímalo by mě, kolik lidí si dnes v noci plnilo svá přání alespoň v adrenalinových snech 🙂 ). […]

Podzimní inspirace na dveře. Věnec 15 x jinak

Chcete si zpříjemnit interiér nebo venkovní dveře podzimní dekorací? Připravili jsme pro vás inspiraci z přírodních materiálů. Na procházce v lese stačí jen nasbírat kaštany, žaludy, pár snítek obilí a pak si snadno vytvořit vlastní mistrovské dílo.

 

[…]

Astrologická předpověď na 29. září

Autorka: Pavla Baudyšová

Kdybychom měli dnešní den charakterizovat jedním slovem, bylo by to slovo nejspíš “energie”. Vše je v pohybu, všude je akce, pohyb, síla, vitalita, odvaha. Také bojovnost, ale především schopnost dát věci do chodu. Téměř všechny dnešní aspekty mají totiž společného jmenovatele.

 

[…]

Vhodné oblékání na podzim? Vrstvené oblečení a kvalitní prádlo

Podzim už se ohlásil v plné síle, a tak řada z nás zažívá na vlastní kůži nepříjemné výkyvy teplot charakteristické pro toto období. Právě podzim je z hlediska vhodného oblékání asi nejproblematičtější dobou. Po létě jsme si zvykli chodit „na lehko“ a stále nevěříme, že léto už je definitivně pryč. Překvapují nás tak chladná až mrazivá rána, a pokud se přece jen oblečeme více, bojujeme zase během poledne a odpoledne s vedry. Jak se tedy na podzim vhodně obléknout, aby nám nebyla zima ani horko? Odborníci radí oblečení vrstvit a hlavně dbát na správné prádlo. […]

Kam s dětmi na podzimní prázdniny? Do hor!

Sotva jim začal školní rok a už budou první prázdniny. Babičky si po letním hlídání dosud netroufáte obtěžovat a řešíte, kam na pět dní s dětmi? Udělejte si i vy takové malé prázdniny a vyrazte společně s nimi do Krkonoš.

  […]

Oskarová sezóna – to nejlepší z minulého roku

TIP NA FILMOVÝ DÁREK OD BONTONFILMU

12 LET V ŘETĚZECH (2013)

Režie: Steve McQueen
Hrají: : Chiwetel Ejiofor, Dwight Henry, Bryan Batt, Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Taran Killam, Scoot McNairy, Ruth Negga, Garret Dillahunt, Paul Giamatti, Sarah Paulson, Michael Kenneth Williams, Alfre Woodard, Adepero Oduye, Quvenzhané Wallis, Lupita Nyong’o, Bill Camp, Chris Chalk, John McConnell

[…]

Proč nás v práci bolí záda, kolena nebo loket?

Možná si myslíte, že bolesti nohou nebo rukou vám při práci v kanceláři příliš nehrozí, ale chyba. Právě bolesti pohybového aparátu vznikají často v důsledku stereotypních pohybů, a proto trápí v zaměstnání většinu z nás. Stejně tak myslet si, že tenisový loket je zánět, který hrozí jen aktivním sportovcům, a že při klidném, sedavém zaměstnání nám nehrozí, by bylo více než naivní. I záněty svalů či šlach patří spolu s bolestmi zad a kloubů k běžným obtížím provázejícím kancelářská zaměstnání.

[…]

Astrologická předpověď na 28. září

Autorka: Pavla Baudyšová

Asi čtyřicet minut po půlnoci přešel Merkur do znamení Štíra. Luna je tu také ještě celý dnešní den, a prochází tudy dlouhodobě Saturn. Nejen emoce, ale i myšlenky jsou neveselé, prohloubené, intenzivní, často se týkají záležitostí dávno minulých, o kterých jsme se domnívali, že je čas zahojil.

[…]

Školička pletení – hladce, obrace,…

V minulém díle jsme se naučili nahodit oka. Nyní se naučíme uplést oka hladce, obrace, hladce anglicky, obrace anglicky a nahození během pletení.

[…]

Školička pletení – dva způsoby nahození ok

Začínáme plést – dva způsoby nahození ok
Pletení patří k vděčnému, příjemně strávenému volnému času a pokud se z pletení stane koníček, bude patřit k těm nejužitečnějším.
Rádi bychom Vám nabídli malou školičku pletení. Kde se naučíte nahodit oka, plést hladce obrace – i anglicky a další užitečné věci spojené s pletením včetně jednoduchých i složitějších vzorů.

[…]

Šijeme do pokojíčku: Chránič proti průvanu krok za krokem obrazem

Potřebujeme:
Už jsme si ušili závěsy, tak nyní do soupravy budeme šít  chránič proti průvanu, my mu doma říkáme had.
Záleží na délce jakou si přejeme mít, někdo má hada jen jako dekoraci, my ho používáme jako chránič proti profukování pod okny :D, na nová okna musíme nejdřív našetřit. Takže jsem šila těsnění na celou šířku okna.  […]

Astrologická předpověď na 23.září

Autorka: Pavla Baudyšová

Ve čtyři hodiny a dvacet devět minut středoevropského letního času začal podzim. Slunce přešlo rovník, nastala podzimní rovnodennost, a kdybychom neměli letní čas, vycházelo by Slunce v šest hodin ráno a zapadalo v šest hodin večer. […]