Monthly Archives: Říjen 2014

Astrologická předpověď na 31. října

Autorka: Pavla Baudyšová

Poslední říjnová noc je zajímavá. Merkur se ve Vahách potkává s Lunárním uzlem a přináší nejrůznější setkání – nespaví staří známí se potkávají na místech, kde by se pravděpodobně nikdy nehledali.

[…]

Kreativní nápad na poslední chvíli: Slaměný dušičkový věneček

Potřebujeme:
slámu nebo seno, hnědou nitku, pár větviček z túje, kukuřici,  šípky nebo plody berberisu, drátek zelený nebo stříbrný.
[…]

Návod zdarma: Pleteme ponožky s patou krok za krokem vel. 38

Potřebujeme: 
5 krátkých jehlic číslo 2,5, vlna: ponožková vlna 4 vlákna,  75% vlna, 25% polyamid. 50g cca 210m.

Vzory:
Pružný vzor: 2 oči hladce, 2 oči obrace
Lícový žerzej: stále hladce (pleteme na 5ti jehlicích tak se plete stále hladce jinak samozřejmě hladce v lícové řadě a obrace v rubové) […]

Zdraví národa nabídne pacientům preventivní vyšetření na rakovinu tlustého střeva

Kolorektální karcinom (rakovina tlustého střeva a konečníku) se v ČR v porovnání s Evropou vyskytuje nadprůměrně často, prevence přitom umožňuje plné vyléčení.

První ročník preventivního programu Zdraví národa ukončí v listopadu bezplatné vyšetření na okultní (skryté) krvácení ve stolici. To je základním příznakem výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku u pacientů. Včas odhalený karcinom lze přitom zcela vyléčit. […]

Astrologická předpověď na 30. října

Autorka: Pavla Baudyšová

Luna se dnes v rámci svých pracovních aktivit příliš nepředře… Ve čtyři hodiny ráno vytváří sextil k Saturnu do Štíra, zklidňuje, zpomaluje, dělá všechny záležitosti důkladnější a závažnější, ale také méně optimistické, lehké či veselé.

 

[…]

Flamenko – tanec pro každou ženu

Tančete. Nejlépe každý den. Je známou pravdou, že pohyb prospívá tělu i mysli, vyplavuje do těla hormony štěstí, a tanec je pro ženy jedním z nejpřirozenějších pohybů. Můžete prostě jen vstát ze židle a rozhýbat tělo v rytmu oblíbené písničky. Anebo zkusit flamenko. Tanec plný energie a emocí, spolehlivě rozvíjející „ženskost“, přirozený půvab a ladnost pohybů.
[…]

Recept: Kuskus s granátovým jablkem

Ukázka z knihy Když vaří múzy – recept Dagmar Peckové

Kuskus s granátovým jablkem
Pro 4 osoby
250 g instantního kuskusu, sůl, 1 červená cibule, 1/2 granátového jablka, 50 g piniových oříšků, 1 menší salátová okurka, 4 lžíce velmi kvalitního olivového oleje, 1 lžička medu, 2–3 lžíce bílého balzamikového octa, 2 větší větvičky čerstvé máty, čerstvě mletý pepř, špetka mleté skořice […]

Netradiční kuchařka KDYŽ VAŘÍ MÚZY

Představuje recepty výrazných osobností klasické hudby. Nakladatelství Verzone vydává v ušlechtilém provedení kuchařku, která přináší kromě receptů 16 rozhovorů s výraznými osobnostmi klasické hudby.

Knihu pokřtí operní pěvkyně Dagmar Pecková ve čtvrtek 30. října 2014 v 17.30 v Galerii Vinohradská 12 (v budově Českého rozhlasu), Praha 2.

[…]

Astrologická předpověď na 29. října

Autorka: Pavla Baudyšová

Současné propojení planet je zvláštní. Na jednu stranu existuje pomalu se rozvolňující velmi souladné spojení Slunce s Venuší, Marsem a Neptunem. Na stranu druhou dlouhodobý tvrdý aspekt mezi Uranem a Plutem, ke kterému se ve své obrátce přiblížil Merkur.

[…]

Kreativní nápad: Ušijte si ze zbytků látek jehelníček ve tvaru srdce. Obrazem

Potřebujeme:
Kousek kartonové krabice, zbytek látky 2x cca 15x15cm, hrst výplně do polštáře, gumu do oblečení širokou 1cm a dlouhou cca 15 cm.

 

[…]

Jsem tlustá neprávem aneb ne vždy jste to, co jíte

Autorka: Hanka Formánková

Mediální zmanipulované zprávy o příčinách obezity a pořady typu ”Jste to co jíte ” hází všechny obézní lidi do jednoho pytle přežíračů a zcela ignorují další fakta, která mají na svědomí nadváhu převážně u žen.

[…]

Kreativní nápad z korálků. Výroba originální bižuterie

Nudíte se? Máte trochu fantazie a manuální zručnosti? Zkuste se pustit do výroby bižuterie, ať už z drátků, korálků nebo kamínků. Co všechno budete potřebovat?  […]

Péče o pleť, výživa a zdraví? Poslechněte svoje biorytmy.

Ukazují Vaše vnitřní hodiny za pět minut dvanáct. Poslechněte svoje biorytmy. Co přesně znamená biorytmus? Biorytmy Vašeho těla představují pochod ve Vašem organismu, řízený Vašimi vnitřními hodinami. Ty fungují zcela bez Vašeho přičinění a vědomí. […]