Monthly Archives: Prosinec 2014

Astrologická předpověď na 31. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Příjemné nálady, které doprovázely včerejší den, dnes pokračují. Brzy ráno se Luna v Býku dostává do trigonu ke Slunci – užíváme si to pěkné, co nám v životě přichází, mlsáme, hýčkáme se, nepředřeme se, a to, co děláme, si umíme zpříjemnit tak, aby nám to přinášelo potěšení.

[…]

Plesová sezóna je za dveřmi: „Vtančete do ní bez obav a s elegancí,“ vzkazuje Jan Onder

Čas plesů se kvapem blíží. Mnohé zastihne připravené, ale co poradit těm, kterým z dávných středoškolských tanečních zůstala v paměti jen letmá vzpomínka na kroky pro valčík a polku? […]

Jablečno-tvarohová maska pro osvěžení vaší pleti a dekoltu

Jablíčka nemusí sloužit pouze jako zdravá svačinka k uspokojení hladu mezi hlavními jídly. Mohou také naší pleti velmi dobře prospět. Ovocné kyseliny, které jablka obsahují, mají lehce slupující efekt, avšak ne tak silný jako má třeba citrón.
[…]

Astrologická předpověď na 27. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Po delší době uvolněný a příjemný den. Vše, co se nachází v Kozorohu a v Rybách, se dnes navzájem propojuje jedním sextilem za druhým – Luna s Plutem, Merkurem a Venuší a především Slunce s Neptunem.

[…]

Rychlá pomazánka na chleba: Šunkové máslo

Přísady pro 2-4 osoby
100g měkkého másla, 1 lžíce hořčice, 1 menší cibule, bylinky dle možnosti (nejlépe čerstvé: pažitka, petrželka…), 100g šunky, sůl, pepř, muškátový oříšek, 4 plátky chleba nebo tmavého toustového chleba.

[…]

Odlehčené dietní pomazánky: Tvarůžková pěna

Potřebujeme na  4 porce:

2 balení zralých tvarůžků
3 lžíce rostlinného tuku Flora Gold
1 lžíce hořčice
1 jarní cibulka
Špetka soli a pepře
Lahůdková mletá paprika […]

Astrologická předpověď na 26. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Vánoční svátky jsou ovlivněny současnými složitými konstelacemi, ponejvíce přes Merkura na Plutu a v kvadrátu k Uranu. Kdo by chtěl ve svátečních dnech něco řešit, záhy by seznal, že to jen vypadalo jako dobrý nápad. Jeví se jako pravděpodobné, že na základní téma by se nakupily všechny dávno promlčené hříchy, pozapomenuté křivdy a jiní kostlivci ze skříní. […]

Tip na Štědrý večer: Půlnoční mše a Rybova mše vánoční po desetiletích společně v katedrále sv. Víta!

Na Štědrý večer 24. 12. ve 23.59 hod. začne v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě půlnoční mše sv., celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou, OP, při které zazní Rybova mše vánoční dle barokního ritu. Praha se tak po několika desetiletích dočká návratu tradice, kdy slavnostní půlnoční mši doprovodí tóny pastorální mše Jakuba Jana Ryby, která patří k symbolům českých Vánoc.

[…]

Astrologická předpověď na 24. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Nálada Štědrého dne je ovlivňována Lunou ve Vodnáři v sextilu k Saturnu na samém začátku Střelce. Atmosféra je uvolněná, přátelská a otevřená, nezapomínáme přitom ani na své povinnosti a kupodivu dobrovolně dodržujeme tradice. […]

Vánoční pečení: Lví tlamy s ořechovou nádivkou – krok za krokem obrazem

Potřebujeme:
Těsto: 250g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 250g másla nebo Hery, 1 vejce, pečící papír
Náplň: 100g mletých ořechů, 100g moučkového cukru, 1 vejce, 1 lžíce kakaa […]

Astrologická předpověď na 23. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Kdo z vás si pamatuje Erbenovu baladu Vodník, mohl by najít pár výstižných slov pro charakteristiku dnešního dne – “nevesely, truchlivy jsou ty kraje vodní…” Případně by se mohlo použít i “ty kraje od ní…”, neboť ony truchlivé nálady činí postavení obou ženských planet, Venuše a Luny, v složité vazbě na Pluta a Urana a také na Lunární uzel.

[…]

Astrologická předpověď na 22. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Tak nám začala zima, zvesela a intenzivně. Průchod Slunce bodem zimního slunovratu vyzdvihuje kozoroží energie a charakteristiky – trpělivost, pečlivost, pracovitost, zodpovědnost. Ale třeba také vytrvalost v lásce – všimli jste si, že když má Kozoroh někoho opravdu rád, vydrží mu to velmi dlouho? […]

Astrologická předpověď na 21. prosince

Autorka: Pavla Baudyšová

Poslední den oficiálního podzimu – tři minuty po půlnoci zítra nastává zimní slunovrat. Slunce vstupuje do znamení Kozoroha, začíná astronomická zima.

[…]