5 tipů pro krásné vlasy po celý rok

Co udělat pro své vlasy o prázdninách

Svým vlasům bychom měli v létě dopřát totéž co sobě – to znamená volnost a svobodu. Vysušené vlasy nestahujme do culíků, rozčesávejme je velmi opatrně. Doporučuje se sundat nastavené vlasy, protože s nimi je vlasová péče náročnější, hlavně u moře. Dobrou volbou je používání speciální vlasové kosmetiky s UV filtry, která brání nadměrnému vysušování.

Jak si nechat upravit účes po dovolené

Při pobytu u vody, častém koupání v bazénu a v moři se rychleji vymývají barvy, takže po dovolené, před nástupem do práce či do školy bychom si měly nechat vlasy nabarvit kvalitními barvami, které dokáží udělat divy i s psychikou. Novými trendy letošního podzimu jsou především jemné karamelové tóny.  Se zajímavým účesem nebude návrat do reality všedních dnů tak těžký.

Jak pečovat o vlasy na podzim

Na podzim vlasy padají více než v jiných obdobích roku. Většinou to není nic zvláštního, podobný proces můžeme pozorovat i na jaře. Pokud by se zdálo, že vypadaných vlasů je více, je možné použít speciální kůru proti padání vlasů. Je dobré si uvědomit, že padání vlasů mají na svědomí hormonální výkyvy nebo stres, v takovém případě je potřeba pracovat také s psychikou.

Čeho se vyvarovat při péči o vlasy v zimě

V chladném období roku, kdy klesají teploty pod bod mrazu, by se neměly používat hydratační prostředky, protože by mohlo dojít k praskání vlasů. Při fénování a úpravách účesu se doporučuje ošetřovat vlasovou pokožku šetrnou kosmetikou z přírodních produktů.

Jak často si vlasy umývat

Potřeba mytí vlasů je velmi individuální. Velmi záleží na tom, jak moc se vlasy mastí nebo vysušují, což může ovlivnit i roční období (pobyt na slunci, nošení čepic apod.).  Mastné vlasy je třeba mýt každý den pro pocit čistoty, u suchých stačí třeba i jednou za týden. Pro různé typy vlasové pokožky existují speciální řady vlasové kosmetiky, které zmírňují problémy, nebo je dokonce léčí.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář