5 triků pro dokonalé tělo

Léto je za rohem a mnoho z nás řeší stejný problém jako loni: jak zařídit, abychom během letních slunných dnů vypadali co nejlépe?

Hřešit je lidské

„Své zákaznice ujišťuji o tom, že nelze trvale zcela vyloučit nezdravá jídla. Faktem však zůstává, že zdravá strava je základ zdravého životního stylu a nezbytným předpokladem na cestě k takovému tělu, se kterým budete spokojená. Existuje mnoho tzv. zaručených způsobů, které slibují rychle viditelné výsledky bez většího úsilí. Nenechte se napálit, rovnice dokonalého těla sestává z kvalitní stravy a pravidelného pohybu, nikoliv z nefungujících kouzel,“ říká Samantha Claytonová

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Dlouhá léta se lidé zaměřují na dietu hlavně z toho důvodu, aby zhubli. Abyste docílili viditelných výsledků, přidejte do svého denního režimu aktivní pohyb. Na začátku zařaďte třeba více chůze a místo výtahu zvolte schody. Věnujte se takové aktivitě, které se budete věnovat pravidelně a s radostí. Zlepšíte nejen fyzické, ale i psychické zdraví, zpomalíte proces stárnutí a navodíte celkovou spokojenost. Aktivní životní styl vám upraví i nutriční potřeby. Jakmile uvidíte první výsledky nového režimu, začnete o stravě více přemýšlet a hledat rovnováhu mezi jídlem a pohybem.

Co je vlastně dokonalost?

Dokonalé tělo bychom neměli hodnotit pouze na základě vzhledu. Nesmíme zapomínat také na to, že má být zdravé a pomáhat nám překonávat všechny výzvy, které nám život přinese. Neexistuje žádný stanovený standard, jak by měla vypadat dokonalost. A to i navzdory tomu, co nám sdělují média. Najděte rovnováhu mezi tím, jakému pohybu se budete věnovat a jakou stravu budete přijímat. Nalezněte radost z toho, co děláte, jak jíte a jaký způsob života vedete. Ať už na to půjdete jakkoli, zaujměte vždy pozitivní přístup, který je jedním ze základů úspěchu k nalezení vaší spokojenosti.

 

5 kroků k vysněné postavě

  1. Vnímejte potřeby svého těla

Poskytněte tělu to, co v danou chvíli potřebuje. Cílem vašeho každodenního příjmu potravy je dát svému tělu palivo, které potřebuje k plnění základních životních funkcí. Nezapomínejte ani na živiny, které pomohou vašemu tělu k regeneraci, a to zejména po tréninku.

  1. Tady a teď

„Právě dnešek je tím důležitým dnem, nikoliv zítřek. Všichni máme tendenci odkládat věci na potom, ale proč nezačneme už dnes? Začněte ihned a jděte si za svým cílem. I malé změny přináší významné výsledky, ovšem musíte opravdu chtít a jít si za svým, abyste se dočkali prvních změn,“ dodává Samantha Claytonová.

  1. Vydržte!

Cíl dosažení vysněné postavy a pocitu štěstí by nikdy neměl být krátkodobou záležitostí. Ano, mohou vás motivovat nadcházející události jako svatba nebo plážová párty, kvůli kterým se bičujete a chcete nějaké to kilo shodit. Takhle to ale z dlouhodobého hlediska fungovat nebude. Abyste dosáhli trvale viditelných výsledků, udržujte nové, zdravé návyky. Snaha a píle se vyplatí. Žádný výsledek bohužel nepřijde lusknutím prstu, což může být zpočátku demotivující, ale až časem uvidíte první výsledky, nebudete chtít přestat.

  1. 100% produktivita

Vytěžte ze svého času maximum. V dnešní době mnoho lidí kontroluje několikrát během tréninku svůj mobilní telefon, v průběhu cvičení sleduje televizi nebo vede rozhovor s kamarádkou. Všechny tyto nadbytečné aktivity odvádějí pozornost od cvičení, a snižují tak náš výkon při tréninku. Omezte všechny rušivé vlivy na minimum a věnujte se pouze sami sobě. Neustále posouvejte své limity a nebojte se také vyzkoušet nové aktivity. To vám pomůže nalézt takové cvičení, které budete chtít dělat pravidelně a s radostí. Ze začátku si nastavte denní minimum pohybových aktivit. Speciální aplikace nebo poznámky v diáři vám pomohou sledovat plnění plánu a váš každodenní výkon.

  1. Trpělivost růže přináší

Žádané změny se bohužel neprojeví okamžitě. Buďte proto trpěliví a dejte svému tělu čas, aby mohlo zareagovat na váš nový životní styl a vylepšený jídelníček. Odhodlání, vytrvalost a čas – tuto trojici mějte vždy na paměti a dosáhnete svého vytouženého cíle. Ideálním přístupem v novém životě je začít a již nikdy nepřestat.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář