5 užitečných tipů, co byste měla vědět, pokud řídíte

Mně se to přece nemůže stát! To si často myslíme, než se nám „to“ opravdu stane. O tom, že naše auto není v bezpečí, svědčí i výsledky projektu barometrpojisteni.cz, dle kterého je každých 40 minut v Česku ukradeno jedno auto. Zloději mají stále nové finty, jak na vás. Proto je důležité s „nimi držet krok“ a umět se bránit. Zpozorněte zejména, pokud jezdíte v autě evropské značky, ty se kradou nejvíce. Dle policejních statistik smutné prvenství zmizelých aut drží stříbrná Škoda.   

 

  • Pozor na rušičku signálu. Rušička je poslední trend zlodějů, který často uplatňují zejména na parkovištích u nákupních center. Jak to funguje? Vy zamknete auto, slyšíte zvukový signál a jdete na nákup. Rušička signálu ale způsobila, že se auto nezamklo. A je vymalováno. Nejlepší možná ochrana je velmi jednoduchá. Vždy, když opouštíte zamčené auto, rukou vyzkoušejte kliku, zda je auto opravdu zamčené.

 

  • Používejte aspoň jedno zabezpečení. Jsou známy případy, kdy zloději přelstili i nejmodernější zabezpečení (například tekutý čip za milion korun). Proto vybírejte s rozumem, a pokud máte průměrné auto, nepořizujte si drahé zabezpečení, které jeho hodnotu zdvojnásobí. Přestože se doporučuje kombinace elektronického a mechanického, věřte, že každé preventivní opatření se počítá a zloděje může odradit. „Doporučujeme cokoliv, co zloděje zdrží. Právě během krádeže jsou zloději nejvíce ohroženi,“ radí kriminalista.

 

  • Neparkujte na odlehlých místech, zejména pokud tam bude auto stát přes noc. Snažte se zkrátka zloděje odradit. Pokud bude auto stát přímo pod okny paneláku, krádež bude mnohem komplikovanější, než pokud svědci budou jen stromy okolo. Přijíždíte na poloprázdné parkoviště? Hned kalkulujte, kde bude auto „nejvíce na očích“.

 

  • Někdy sice auto zůstane na svém místě, ale bohužel ne kompletní. Poslední dobou se kradou také jen části automobilů. Nejen zrcátka nebo světlomety, ale také části motoru! Pokud se budete snažit nastartovat a uslyšíte nezvykle hlasitý zvuk, možná vám chybí katalyzátor, jehož krádeže se rozmohly díky jeho vysoké ceně (zloději si díky němu přijdou na tisíce korun). Jeho zmizení bohužel na autě na první pohled nijak nepoznáte. Těmto nepříjemným překvapením se opravdu nedá bránit jinak než tím, že budete auto nechávat stát na frekventovaných místech.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář