6 kroků ke zdravým vlasům

Sluníčko, mořská nebo chlorovaná voda. Nebo jste snad experimentovala s melíry, trvalou či narovnáváním vlasů? Tak jako tak vlasy dostaly zabrat a teď se lámou, jsou matné, bez lesku a síly. Je tedy třeba začít dodržovat některá základní pravidla pro správnou péči a navrátit tak vlasům ztracenou vitalitu a krásu. Své triky nám prozradila kadeřnice Barbora Greplová.
 

Více péče

Pokud jste zvyklá běžně používat pouze šampon, tak v případě poničených vlasů se vybavte lépe. Neměla by chybět péče při každém mytí v podobě kondicionéru, dvakrát týdně vlasové masky. Doporučuje se používat celou řadu výrobků od jedné firmy, protože produkty na sebe lépe navazují. Poničeným a vysušeným vlasům svědčí výrobky s obsahem přírodních olejů, jako je kokosový, lněný nebo třeba arganový olej. Bojíte se, že vám olejíček vlasy umastí? „Kvalitní vlasový olej by Vám při správné aplikaci rozhodně vlasy zmastit neměl. Já používám vlasový olej s vysokým obsahem keratinu od značky Tahe Keratin Gold, který perfektně chrání vlasy proti vnějším vlivům. Obecně se olejíčky doporučují aplikovat spíše jen do roztřepených konečků,“ poradila nám profesionální kadeřnice Barbora Greplová.

 

Pozor na teplo

Teplo je dosud nejlepší způsob, jak docílit elegantního, hladkého vzhledu. Ale co když potřebujete chránit vaše vlasy před poškozením způsobeným právě použitím fénu, kulmy a žehličky? Používejte pečující přípravky před stylingem i po něm. Pokud máte jemné vlasy, nastavte přístroje jen na nízkou teplotu. Střední a hrubé vlasy zvládnou i mírně vyšší teploty. „Doporučuji koupit si profesionální žehličku. Sice je dražší, ale má regulaci teploty, takže vlasy nepřepaluje. Já používám profesionální žehlička na vlasy s iontovou technologií Millenium 2,0, která si dokáže teplotu regulovat sama,“ prozrazuje Bára.

 

Mýt či nemýt

Nemyjte si vlasy příliš často. Mytí vlasů každý den, způsobuje vysoušení, protože nedává pokožce hlavy šanci na výrobu „přirozeného oleje“, který vaše vlasy potřebují, aby zůstaly zdravé. Zkuste mytí místo toho mytí dvakrát nebo třikrát týdně. Ale ať už si vlasy myjete jednou týdně či každý den, nezapomeňte vlasům dodat potřebnou péči, výživu a hydrataci. Jak říká Bára: „Více než na četnosti mytí vlasů záleží na použitých přípravcích. Ať už si myjete hlavu jednou týdně nebo každý den, je důležité dodat vlasům potřebnou výživu, dostatečně je hydratovat a zajistit, aby se leskly.“

 

Sušit jemně

Po umytí vlasů sušte vlasy ručníkem opatrně. Předkloňte se a nechte své vlasy viset dolů a ručníkem jen vymačkávejte ven přebytečnou vodu. Při příliš hrubém sušení může totiž dojít k poškození vlasů. Také se nedoporučuje chodit spát s mokrými vlasy, pokožka hlavy je potom citlivá, vlasy se u kořínků mastí a naopak konečky jsou vysušené. A pokud si vlasy raději fénujete, nechce si poradit od profesionálky: „Především bych vám doporučila zakoupit u Vašeho kadeřníka profesionální fén s iontovou technologií. Během fénování se z něj uvolňují negativní ionty, které napomáhají vstřebávání molekul vody do vlasů a vlas tak hydratují. Navíc nabízí možnost volby studeného vzduchu, po jehož použití účes lépe drží a neplihne. Ani zde však nezapomínejte na termoochranu vlasů,“ radí Barbora Greplová.

 

Keratin

Keratin je jednou ze základních organických látek, kterou vlasy přirozeně obsahují. Ale co když postrádají pružnost a pevnost? Vlivem chemických vlivů, působením tepla a také s přibývajícím věkem keratin ve vlasech ubývá. Vlas slábne, je dehydratovaný a snadněji se láme. Dodání extra dávky keratinu pomůže k obnovení poškozeným vlasům znovu sestavit vnitřní struktury. Keratin ochrání vaše vlasy před nepříznivými vlivy, jako jsou slunce vítr, mráz, chlorovaná a mořská voda. Keratinovou péči vybírejte pečlivě a vyzkoušejte patentovaný Trionic keratin, který je maximálně slučitelný s vlasem. Ptáte se, kde ho najdeme a jaké má výhody? „Trionic keratin hledejte ve vlasové kosmetice Tahe Elite. Výhodou je, že v tomto produktu není obsažený formaldehyd. Sice nenarovná vlasy úplně, ale postará se o jejich hloubkovou regeneraci, vyhlazení, zbavení případného krepu, opětovnou hydrataci, pevnost a celkově zdravý vzhled. Vlasy vyhladí na několik měsíců,“ prozradila na závěr profesionální kadeřnice Barbora Greplová.

Seznam kadeřnictví, kde ošetřují vlasy pomocí Trionic keratinu naleznete na www.kosmetikatahe.cz

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář