Ano či ne pro společný účet?

S prohlubující se láskou řešíme stále více praktických záležitostí ve vztahu. Je to sice pořád krásné, ale už je to více o každodenním životě. Do toho nutně patří také peníze a operace s nimi. Jak se s nadsázkou říká, muži jsou dobří na finanční vstupy, ženy spíše na výstupy. Dá se to sladit do společného účtu, nebo by to bylo spíše trápení a ztráta svobody? Jsme výrazněji samostatnější a svobodnější než byly naše prababičky. Zvládneme se o sebe postarat a nejsme na mužích tolik závislé. V některých případech vyděláváme dokonce více než naše protějšky a poměr závislosti se otáčí. Není to tak, že na společném účtu tratí vždycky ten, kdo vydělává víc …

Společný účet může výrazně zjednodušit a zefektivnit správu vašeho společného majetku i povinných plateb. „Společný účet vám může být dobrým pomocníkem při řešení událostí spojených s neočekávanými výdaji, jako je třeba rozbitá lednička či oprava auta,“ vysvětluje mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

Není nutné, abyste na společné konto zasílali oba celou výplatu. Přispívat můžete předem určenou částkou a se zbytkem peněž i nadále disponovat ze svého účtu každý zvlášť. „Pokud se rozhodnete pro společné konto, kam budete oba posílat celou svou výplatu, dohodněte se na určité měsíční částce, se kterou bude každý z vás nakládat, jak je libo. Nezávisle, aniž byste museli tomu druhému vysvětlovat, za co jste ji utratili,“ radí Pavla Hávová.

Pro společný účet
• Usnadnění finančních operací a běžného fungování partnerů.
• Přehled o rodinných financích a možnosti je efektivně využívat (např. přesunout část na spořicí účet).
• Pocit důvěry, že před sebou nemáte co skrývat.
• Ženám na mateřské přinese větší pocit jistoty.

Proti společnému účtu
• Ztráta svobody a soukromí při nakládání s finančními prostředky.
• Pocit nespravedlnosti či riziko závislosti.
• Případný rozchod partnerů a následné vypořádávání se.
• Riziko ztrátovosti (rozhazovačný partner).

Ideálním produktem, který může fungovat jako společný účet, je ČSOB Aktivní konto s rodinným balíčkem. Dostanete k němu dvě embosované platební karty MasterCard a získáte 60 nejčastěji využívaných transakcí zdarma. Nemusíte tak přemýšlet, kolik měsíčních plateb a výběrů jste již vy nebo váš partner provedli.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář