Astrologická předpověď na 31. října

Autorka: Pavla Baudyšová

Poslední říjnová noc je zajímavá. Merkur se ve Vahách potkává s Lunárním uzlem a přináší nejrůznější setkání – nespaví staří známí se potkávají na místech, kde by se pravděpodobně nikdy nehledali.

Spavci mají živé sny a mohou ve své mysli potkat sami sebe i své vize. Přidává se Luna v kvadrátu na Slunce i Venuši, ukazujíc, že co bychom rádi, ne vždy dostaneme.
Zajímavý je však především dnešní večer, kdy se novodobě slaví Halloween jako předvečer křesťanského svátku Všech svatých.

Obojí je variantou jednoho ze čtyř hlavních keltských svátků, Samhainu. Jde o začátek nového keltského roku, který je spojen se smrtí všeho starého, včetně slunečního boha. Stírají se hranice mezi naším světem a zásvětím a mezi nás mohou přicházet duše našich zemřelých předků. Zapalují se ohně, které jednak ukazují cestu duším domů, ale zároveň symbolicky pálí a čistí vše staré a zlé.

Proto není od věci se dnes večer zastavit, zamyslet nad svým současným životem, odložit a spálit vše přežité a připravit se na příchod nových věcí, příležitostí, událostí i vztahů. Krásnou oslavu nového keltského roku vám přeji!


Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář