Astrologická předpověď na 4.dubna – zatmění Měsíce

Autorka: Pavla Baudyšová

Spojené téma velikonočních svátků a současných konstelací je velmi silné. Zemřít a znovu se zrodit, v nejrůznějších obměnách a v jakémkoli smyslu. Nechat zemřít vše, co potřebuje odejít. Dovolit, iniciovat a oslavit proces znovuzrození…
Astrologicky si lze jen poměrně těžko představit konstelace, které by tomuto tématu odpovídaly více, než ty dnešní. Ve čtrnáct hodin a pět a půl minuty středoevropského letního času nastává úplněk, při kterém dojde k úplnému zatmění měsíce. Samozřejmě u nás v Evropě nebude tento úkaz viditelný, jeho význam je však nezpochybnitelný.

Jako každé zatmění přináší oproti běžnému úplňku či novoluní mnohonásobně zvýšenou tenzi, která sama o sobě dokáže bořit (a také tvořit). Ale nejdůležitější je, že k zatmění dochází na 14°24´ znamení Vah, přičemž Uran se nyní nachází na 16°20´ Berana a Pluto na 15°30´ Kozoroha.

Dlouhodobé tlaky, které nás nutí ke změnám v základních oblastech života, se úplňkovým zatměním stávají nepominutelnými. Nyní je nutné učinit zásadní změny, nechat zemřít vše, co už jen živoří, a vytvořit prostor pro to nové, co se hlásí k životu. A že to znovuzrozené opravdu přijde, o tom mluví planeta Jupiter, v okamžiku přesného úplňku se nacházející na ascendentu a harmonicky ozařující Slunce s Lunou.
Přeji nám všem odvahu k těmto krokům a radost z nového zrození.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář