Běhání v zimě, objemová fáze na jaro a vhodné oblečení

Konec výmluv! Pokud jste uvnitř skálopevně rozhodnutí, žádné plískanice nebo mrazíky vás nezastaví! Neexistuje špatné počasí pro běhání, jen špatně oblečený běžec. V dnešní době funkčního oblečení a goretexových bot se běhá nonstop!

Nasaďte správné tempo!

S příchodem zimního období je vhodné zpomalit tempo běhu a začít běhat delší vzdálenosti a pomaleji. Tento trénink se nazývá objemová fáze na jaro. Tedy více kilometrů, velmi pomalu.

 

Správně se oblečte!

Určitě si oblečte zimní funkční legíny na běhání, ideálně také dlouhé podkolenky, zakrývající ahchilovky. Pokud klesne teplota pod bod mrazu, můžete si pod legíny natáhnout ještě termo prádlo. Na vrchní část těla si vezměte termo triko a slabou mikinu. Ve velkých mrazech můžete doplnit ještě o větrovku nebo softshellovou bundu. Že jste správně oblečená poznáte tak, že vám bude malinko zima když vylezete před dům. Po 1-2 kilometrech běhu se zahřejete.

 

Nezapomínejte na doplňky!

Přes zimu je určitě dobré dbát i na správné běžecké doplňky, jako je funkční čelenka, čepice a rukavice na běh. V případě, že běháte později večer, nezapomínejte na dostatek reflexních prvků a v případně nutnosti můžete použít i čelovku.

 

Vhodná obuv!

Na zimu se doporučují treilové boty se vzorkem, které vám nebudou klouzat na náledí ani na sněhu a vy se tak vyhnete nechtěným pádům a zraněním. Mnohdy se prodávají i s goretexovou úpravou, tedy nepromokavé. Dnešní pokročilá doba nabízí i různé zateplené běžecké boty. Pokud ale nechcete utrácet za nové boty, pořiďte si teplejší kompresní ponožky a vyběhněte vstříc dalším kilometrům.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář