Bodystyling – 6 cviků pro vylepšení postavy

Tento bodystyling je efektivním tréninkem celého těla. A to jenom se šesti cviky, protože při každém cviku jsou zapojeny nejméně dvě svalové skupiny. Je jasné, že je to namáhavé, ale ušetříte tím mnoho času. Jen třikrát týdně 15 minut cvičení a časem bude vaše břicho, nohy a zadek pevnější a záda silnější.”

Dbejte přitom ale na to, že musíte obden naplánovat pauzu, aby se vaše svaly mohly znovu zregenerovat. I tady platí: kdo si počká, ten se dočká. Čím koncentrovaněji a pomaleji budete cvičit jednotlivé cviky, tím lepšího výsledku docílíte.

Základní pravidlo: Pohyb z výchozí pozice cviku do konečné trvá tak dlouho, jako pohyb zpět do výchozí pozice. Důležitou roli hraje i dýchání – u napětí vydechněte, u uvolnění nadechněte.

Body-stylingem docílíte nejenom skvělé postavy, ale zvyšujete i podíl svalů (v poměru k tukům a vody) v těle. To zvyšuje spotřebu kalorií a hubnutí jde lehčeji.

Crossover – pro břicho a bokyLežte na zádech, nohy a ramena nadzvihněte. Teď stáhněte břicho, pravou ruku  dejte na levé koleno a zároveň levou ruku natáhněte dozadu a pravou nohu dopředu asi 5 cm nad zemí. Poté strany vyměňte. Doporučujeme vám 3 x 12 opakování, mezitím dělejte krátké pauzy.
 
Hip-Curls – pro zadek a kyčleLežte na zádech, nohy postavte na zem tak, aby kolena byla široko od sebe.  Teď zvedejte zadek, kolena tlačte k sobě a poté povolte do výchozí polohy, položte i zadek. Doporučujeme vám 3 x 12 opakování. Záda mějte rovná.
 
Side-Lift – pro boky a vnější stranu nohou
Lehněte si na levou stranu, levou nohu lehce ohněte a levým předloktím se podepřete o zem, dlaně směřují dolů. Zvedněte zadek a pravou nohu natáhněte do délky. Zadek a břicho jsou přitom pevné, tělo se nachází v jedné linii. Teď pomalu zvedněte pravou nohu do výšky asi 10 cm nad zemí a opět položte na zem. Doporučujeme 3 x 12 opakování, mezitím dělejte pauzy a strany vyměňujte.
Press-up – pro ramena a hrudníkKlekněte si, ruce roztáhněte na šířku hrudníku a položte na zem, lokty přitom směřují ven. Zadkem pohněte tak, že stehno, zadek a záda tvoří jednu linii. Stáhněte trošku břicho. Teď pomalu ohněte lokty, až se hrudní kost bude skoro dotýkat země a přesně tak pomalu jděte zpět do výchozí pozice. Doporučujeme 3 x 12 opakování.
Back-Lift – Pro záda a ramena Položte se na břicho špičky nohy se dotýkají země. Ruce přiložte prsty na uši. Lokty směřují nahoru, špička nosu se dotýká země, krk držte prodloužený. Teď pomalu zvedněte horní polovinu těla pár centimetrů nad zem a současně zvedejte i lokty. Přitom se pohybují lopatky směrem k páteři. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Doporučujeme 3 x 12 opakování.
Squat – Pro nohy a zadekVolně si stoupněte, nohy jsou rozkročmo, špičky chodidel směřují trochu ven. Váhu těla přesuňte na bříško chodidel a trošku ohněte patu. Teď pomalu jděte do polohy, kdy ohnete kolena, zadkem přitom pohybujte dozadu a stejně tak pomalu se vraťte do výchozí polohy, při tomto pohybu zpevněte zadek. Doporučujeme 3 x 12 opakování. Mezitím dělejte krátké pauzy. 

Tipy pro pokročilé

Kdo má již větší sílu, může jednotlivé cviky podle chuti a nálady různě obměňovat a tím i zlepšit jejich efektivitu. Předkládáme vám následující možnosti:

1)      Rozdělte jednotlivé pohyby do několika menších fází. Například pohyb nahoru nebo dolu v polovině cviku na několik sekund přerušte.

2)      Buďte více pružnější, a to hlavně v době, kdy je cvik nejintenzivnější.

A pojďte na věc, zapněte si vaše oblíbené CD, poté se vám bude hned lépe cvičit.


Ilustrace:
Tigrid Peters
Text:
Petr Dvořák

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář