Boj s věkem. Způsob života vám může přidat až dvacet let!

Rychlost stárnutí závisí na dvou faktorech: na životním stylu a na genetickém vybavení. Pokud vaši rodiče stárli pomalu i vy budete dlouho vypadat dobře.


Ale velký vliv na to , jak stárneme, má životní styl a také to, kde žijeme. Uvádíme několik faktorů, které vám mohou přidat roky, dokonce desetiletí, zejména v obličeji

Slunění nebo pravidelné používání solária – přidává až dvacet let! Podle vzrůstajícího počtu dermatologů jsou solária mnohem ničivější pro naši pleť než přímé sluneční záření, protože vysílají nefiltrované ultrafialové paprsky, které pronikají hluboko do kůže a způsobují její dlouhodobé poškození. Jim se zcela vyhnout.

 – Stres – přidává tři roky! Je to obrovský ničitel pleti a jde ruku v ruce s nadměrným požíváním alkoholu, kofeinu, nedostatkem spánku a nepravidelnou stravou, která tento životní styl doprovází.Snažte se redukovat stres tím, že naleznete nové způsoby relaxace a zpomalíte.

 – Neustálé diety – přidávají deset let! Diety s jo-jo efektem ničí vaši pleť, protože ji připravují o nutné součásti výživy. Pokud ztratíte váhu, vaše pleť se natáhne a prověsí.

 – Život ve městě – přidává pět let! Vyzkoušejte pleťový krém s antioxidanty, který zmírňuje škody. Proces stárnutí také urychluje špatná výživa, cigaretový kouř, mýdlo, hydratační krémy obsahující detergenty, přemíra alkoholu a nedostatek spánku.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář