Co by muži měli vědět o ženách? A nejen o SEXU !

Být dobrý milenec znamená znát svou partnerku, její preference, co má ráda i co ráda nemá.  Odnepaměti jsou muži přitahováni ženami a ženy muži, a zároveň  frustrováni snahou opačnému pohlaví porozumět a naučit se s ním žít.  Nejčastěji slyšíme tyto nářky: Proč si ženy chtějí pořád povídat? Co, proboha chtějí, od žen na muže: Proč jsou chlapi takoví sobci? Jak to, že si nepamatují, kdy máme narozeniny a výročí?

Rozdíly mezi pohlavími ovlivňují naše vnímání a pochopení sebe sama, partnera i vztahů. Díky těmto rozdílům se často cítíme dost mizerně.

Co by tedy měli muži vědět o ženách:

1) Ženská láska se od mužské liší.
Muži jsou přesvědčeni o tom, že lásku vyjadřují svými činy. Podporují partnerku, tráví s ní čas, milují se s ní, pomáhají doma.  Tomuto stylu se říká intimita “bok po boku”.  S výjimkou sexu udržují tento vztah muži i s ostatními muži.  Naproti tomu ženy preferují intimitu “tváří tvář”, kde hlavní roli hraje osobní sdílení.

2) Slova jsou pro ženy velmi důležitá.
Mimo fyzický kontakt jsou slova další velmi důležitou položkou.  Ženy si rády popovídají a věří že vztah je do té míry funkční, do jaké je možné slovně komunikovat.          Rozhovor dává naději, i když se vyskytnou problémy.
O čem tedy mluvit? Skoro o všem – o tom jak jste se měli, jak se měla ona, co budete dělat zítra, co si oba přejete a co vás trápí, z čeho má kdo radost. Muž by si měl uvědomit, že nejen sport, auta a počítače. Ženy mají rády slova ocenění a lásky.
Slova jsou důležitá i v sexu. Je to oblast kde si můžou oba navzájem hodně pomoci.
Rada pro něj:
Většina žen si myslí, že jejich prsa nejsou dokonalá,  stehna a zadek by mohly být štíhlejší. Jestli se tedy muži na partnerce něco líbí, určitě by jí to měl dát najevo. Časem to i partnerka začne vnímat jinak.

3) Ženy mají rády muže, kteří dokáží být plně přítomni.
Ženy nestojí o muže, kteří jsou duší někde jinde. Mají rády muže, kteří jsou při společných chvílích opravdu přítomní. kteří naslouchají, rozumějí a mluví.

4) Pro ženy je láskyplný dotek velmi důležitý.
Ženy mají rády téměř všechny druhy doteků.
Rada pro něj:
Muž by se neměl bát hlazení, společné koupele, experimentovat s masáží.  Muž by měl partnerku česat nebo natírat krémem.

5) Ženy nespěchají.
Narozdíl od mužů, se ženy neobejdou bez sexuální předehry. Ženy preferují pomalý a něžný sex. Čili pravý opak toho co mužům nutí pornografie.
Rada pro něj: Když zpomalíte nic tím neztratíte.  Není kam spěchat. Dovolte touze a zájmu partnerky, aby se objevily.

6) Ženy preferují muže, kteří se umí v sexu vyjádřit.
Navzdory tomu, že se od mužů čeká, že budou mít při sexu plnou pusu řečí, má většina žen zcela opačnou zkušenost. Často ženy zjistí, že po mnoha letech společného soužití ani neví co má partner v sexu rád. Ženy si přejí muže, kteří  jsou ve svých pocitech a preferencích otevření a kteří se umí na totéž svých partnerek zeptat.
Rada pro něj: naučte se mluvit.  Když vám partnerka chybí, těšíte se na ni a představujete si, jaké to bude až se potkáte, až ji políbíte, až se budete milovat, řekněte jí to.

Zdroj: Mužská sexualita, Autor: Bernie Zilbergeld, nakladatelství Computer Press s.r.o., www.knihy.cpress.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář