Co udělá Češka a co Angličanka, když… má přijít návštěva

ČECH vs. ANGLIČAN

Stejná situace, velký kulturní rozdíl.

ČEŠKA

Na přípravu návštěvy své dávné kamarádky si Češka vezme alespoň 4 hodiny. Nejprve přemýšlí, co upeče a když zjistí, že doma skoro nic není, skočí si aspoň pro mouku na bábovku, piva pro manžela, možná i víno v krabici. Sepíše si seznam věcí, které musí stihnout. Upéct, utřít prach, vytřít, uklidit, namalovat. A pak už to začíná…
Úplně prvně uklidí v kuchyni a obýváku. Pak se vrhne na dětský pokoj. Vše musí být na svém místě. Než se vrhne na luxování popřípadě na vytírání, několikrát zkontroluje bábovku, aby se nepřipálila. Začíná hodinový úklid – nejdříve pečlivě zamete, pak následuje zdlouhavé vytírání. Samozřejmě se nesmí zapomenout vyleštit vana, umyvadlo, kohoutky a záchod. Špinavé prádlo z koupelny okamžitě mizí v pračce. Nikde nesmí být vlas, smítko, nepořádek.
Pak už jen vyndá bábovku, vyklopí a pocukruje.
Poslední minuty před příchodem kamarádky se většinou převlíkne do “svátečního” a lehce nalíčí.
Teď je všechno naklizené, navoněné, upečené, vychlazené a připravené. Češka má pocit dobře vykonané práce…

ANGLIČANKA

Angličanka se přípravou nijak netrápí. Ví moc dobře, že její přítelkyně má doma stejný nepořádek, ne – li větší. Pro ni je všechno to harampádí, co skladuje ve svém malém domě naprosto přirozené a normální. Nádobí umyje, až odejde návštěva. Jen zkontroluje, jestli má dost chipsů, čaje a vína. Maximálně si nechá přivést pizzu až domů. A pokud by jen přece návštěva měla chuť na něco jiného, s úsměvem ji otevře lednici a ať se obslouží sama. Jako doma….
Kamarádku uvede do obýváku, klábosí u televize, napůl sledují romantický seriál a jí pizzu.
Rovněž Angličanka má pocit dobře vykonané práce a příjemného dne….

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář