Dejte pod stromeček krásně zabalený dárek.

Dnes vám, díky celobarevné publikaci Ozdobné balení dárků 2, kterou napsala Radka Křivánková a vydalo vydavatelství MAC nabízíme dva způsoby k hezkému zabalení dárku či k jeho ozdobení.

Dárek jako mašle
Tento způsob balení je vhodný především k zabalení měkkých dárků – například oblečení. Potřebovat budete balící papír a lepící pásku.

1) Složte dárek do podlouhlého plochého tvaru. Délku papíru ustřihněte o trochu větší, než je délka dárku a šířku o pár cm větší, než je jeho obvod.

2) Dárek zabalte po obvodu, obě strany přeložte k sobě a uprostřed slepte.


3)
Ustřihněte z papíru pruh o trochu delší než je dárek a podélně slepte. Z každé strany přehněte tak, aby vznikly špičky. V polovině pruh šikmo přeložte.

 

4) Šikmým překladem jej zasuňte do dárku jako konce mašle a spolu s dárkem převažte pruhem z papíru a slepte.

 

Jednoduchá hvězda
Potřebovat budete plastovou nebo látkovou stuhu a sešívačku.

 

a) Ustřihněte asi 1m stuhy. Jeden konec stočte do kroužku tak, aby druhý směřoval dolů a přidržte mezi palcem a ukazováčkem. Volně přetočte dle nákresu a veďte volný konec přes střed směrem nahoru a znovu přidržte.
b) Stuhu volně přetočte a vytvořte druhou špičku. Volný konec veďte opět přes střed a pevně přidržujte.
 
c) Nyní vytvořte špičku na jedné straně a veďte stuhu směrem na druhou stranu.
 
d) Stejným způsobem vytvořte pět a více špiček. Nakonec opatrně prostrčte sešívačku kroužkem a celou hvězdu uprostřed sešijte.
 

V knize Ozdobné balení dárků 2. díl naleznete více než 60 nápadů k zabalení a originálnímu ozdobení dárků k různým příležitostem. Všechny nápady jsou uvedeny včetně podrobných postupů a jsou označeny mašličkami dle obtížnosti. Cena publikace je 259,-Kč a můžete si ji objednat na adrese: Vydavatelství MAC, spol. s r.o., U Plynárny 85, 101 00 Praha 10 nebo telefonicky na čísle: 272 016 639 i e-mailem na adrese vydavatelstvi@mac.cz  nebo www.darkovebaleni.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář