Exotické Vánoce snů

Chcete zažít pohádkové Vánoce, opravdový klid a pohodu? Dejte si ten nejhezčí dárek – dovolenou snů v exotické Dubaji, daleko od všeho shonu a každoročního šílenství, které tyto zdánlivé svátky klidu a míru provází. Pryč jsou doby, kdy byla Dubaj destinací jen pro horních deset tisíc. Nyní je opravdu pro každého, a tak se za necelých sedm tisíc korun a šest hodin přímého letu octnete doslova v ráji na zemi!

Kouzlo města tkví hlavně v tom, že jde o jednu z nejbezpečnějších destinací světa a zároveň nejkosmopolitnější město světa. Díky otevřenosti a přátelské povaze místních tak mezi Čechy postupně nahrazuje dříve vyhledávaný Egypt či Tunis.

Klasické štědrovečerní menu nečekejte, zato si však pochutnáte na množství vybraných delikates! Emirátčani sice Vánoce neslaví, ale hotelové resorty nemají problém vyhovět západní klientele. A tak se můžete těšit na tradičně netradiční večeři v anglosaském stylu o několika chodech. Jako předkrm se podávají například hřebenatky s česnekem a černým sezamem. Hlavním chodem bývá často krocan v různých úpravách, a jako dezert anglický vánoční pudink s kandovaným ovocem. Emirát byl totiž dříve anglickou kolonií a stále zde žije početná britská populace.

Dubaj si získala na oblibě především v posledních několika letech, kdy zde, v souvislosti s napjatě očekávanou výstavou Expo 2020, začalo vyrůstat množství dech beroucích staveb jako největší krytý zábavní park IMG Wordls of Adventure, úchvatná rozhledna v podobě zlatého obrazového rámu Dubai Frame, právě vznikající Ain Dubai Ferries Wheel – největší ruské kolo, které má měřit neuvěřitelných 210 metrů nebo nejvyšší budova světa Burj Khalífa! Velkému zájmu se těší také českými celebritami vyhledávaný hotel Atlantis The Palm, zaměřený na vodní zážitkovou turistiku. Architektura stavby je totiž volně inspirovaná bájnou Atlantidou. Vodní park Aquaventure například nabízí jedinečný zážitek v podobě nejdelší skluzavky pro rafty na světě. A komu by snad chyběl sníh, má možnost navštívit Ski Dubai – krytý areál plný sjezdovek, kde si užije pravých zimních radovánek!

Emirát je však nejen rájem odpočinku, orientálních chutí a vůní ale především nákupů. Nejen, že zde najdete největší nákupní centru světa, Dubai Mall, s více jak 1 200 obchody, ale na přelomu prosince a ledna se zde koná Dubai Shopping Festival, největší světový nákupní festival, který svými extra výhodnými cenami hravě předčí české povánoční slevy!

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář