Exotický recept: Smažené sushi v tempuře New Style California

…tak, jak se vyrábí v Café Buddha Balbínova

Na porci o třech rolkách (24 ks) budeme potřebovat:

Rolka:
řasa Nori ,  wasabi,  zázvor,  sojová omáčka Kikkoman, tempura mouka, hladká mouka, slunečnicový olej, zralé avokádo, okurka nakrájená na tenké plátky bez jadřince,  křepelčí majonéza, japonská krabí tyčinka s obsahem masa 68% (lze nahradit 40g lososa).

Sushi rýže (dochucujeme rýži v poměru 1:4):
• 120g sushi rýže
• rýžový ocet
• cukr
• sůl
• voda

Příprava sushi rýže:

Sushi rýži poznáme podle toho, že je kulatá a krátkozrnná (žádném případě nemůžeme použít rýži předvařenou či dlouhozrnnou). V průběhu její přípravy nikdy neodklápíme poklici z hrnce.

Před vařením rýži několikrát propláchneme vodou a necháme okapat v cedníku cca 10 minut. Poté ji vložíme do hrnce a zalijeme odměřeným množství vody v poměru 1:1.
Rýži prudce zahřejeme, přikryjeme poklicí a na nízkém stupni teploty necháme 12 – 15 minut vařit, až v hrnci nebude žádná voda. Potom ji necháme ještě cca 10 minut odstát bez odklopení pokličky.


Uvařenou rýži vyjmeme z hrnce a vložíme do velké mísy. Ještě teplou ji ochutíme nálevem Sushi Su z octu, cukru a soli a opatrně promícháme krájivými pohyby (nehněteme). Důležité je nálev přimíchávat postupně, nikoliv najednou, a zároveň vějířem rýži chladit. Rýže nesmí být ani rozvařená ani tvrdá a musí mít lepivou konzistenci.


Příprava rolky:

Sushi rohož, na které budeme rolku připravovat, zabalíme do fólie a potřeme křepelčí majonézou. Na řasu nori rozprostřeme rýži, vrstva má být tak 3-4 mm silná a s 3 mm přesahem nad řasu. Poté řasu obrátíme rýží dolů a do jejího středu vkládáme jako náplň avokádo, okurku, křepelčí majonézu a krabí tyčinku. Vše zabalíme pomocí rohože do úhledné rolky, kterou dobře utáhneme.

Rozehřejeme si olej, ve kterém budeme rolku smažit.

Poté si připravíme hustou směs vody a tempura mouky, kterou lehce okořeníme a osolíme. Jakmile je vše připraveno, obalíme rolku v hladké mouce, poté jí obalíme v tempura mixu a opatrně vkládáme do vroucího oleje.

Rolku smažíme po dobu tří až čtyř minut, dokud nezíská křupavou krustu. Následně ji nakrojíme na 8 kusů a servírujeme s wasabi a zázvorem.

Pokud jste kreativní, vytvořte si i dresing smíchaním wasabi, majonézy a špetky vody.


Tento Recept pro vás připravil indonéský kuchař Ketut z restaurace Café Buddha Balbínova
. www.cafebuddha.cz  

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář