Hermannshof: nepřekonatelná květinová cibulková zahrada

Pozor, milovníci zahrad! Hledáte způsoby, jak využít květinové cibulky a trochu se inspirovat v jedinečné zahradě staré stovky let? Tisíce na jaře kvetoucích cibulek kvetoucích v Schau- und Sichtungsgarten Hermannshof vám zajistí hromady nápadů, jak sami začít.

Vliv květinových cibulek v květu
Ukrytá za starobylými stromy a živými ploty hned vedle centra starého města Weinheim se nachází zahrada známá jako Schau- und Sichtungsgarten Hermannshof. Bezplatný přístup do zahrady zajišťuje několik malých branek. Hermannshof pokrývá méně než dva hektary, ale jeho rostliny jsou naprosto úžasné. Jasně zbarvené tulipány kvetou zde pod starobylými stromy a nad prostornými, sluncem zalitými plochami. Navíc ke stovkám druhů tulipánů můžete také potěšit své oči na narcisech, kosatcích, kostkovaných řebčících, hyacintovcích španělských, ladonících a mnoha dalších druzích kvetoucích cibulek. Přehršel barev v zahradě založené před dávnou dobou přináší habaděj inspirace.

Inspirující kombinace květinových cibulek
Schau- und Sichtungsgarten Hermannshof obsahuje různé záhony osázené inspirujícími kombinacemi květinových cibulek. Efekt vzniklý mezi kvetoucími cibulkami je sám o sobě jedinečný, ale jejich umístění mezi vzrostlé stromy a další rostliny vytváří ohromující pohled. Monochromatické efekty využívající stejné barvy v různých hodnotách vytváří úchvatný dojem. Pravděpodobně nejviditelnějším příkladem toho všeho je zasazení bílých narcisů podél bíle kvetoucích stromů. Pokud máte ve své zahradě kvetoucí strom, proč nezasadit narcisy ve stejné barvě a nevytvořit podobný efekt? Další nápady, které byste doma mohli využít, jsou velké plochy osázené tulipány v mnoha různých barvách nebo sázení různých druhů květinových cibulek v růžové, fialové a bílé barvě.

Pouze několik nebo stovky?
Sázení velkého počtu květinových cibulek může být dechberoucí, ale k vytvoření speciálního efektu není vždy třeba používat stovky. Pouhých několik působivých květinových cibulek, například tulipánů, kandíků psí zub (Erythronium), řebčíků kostkovaných (Fritillaria meleagris), ladoníků (Camassia), narcisů (Narcissus) nebo neobvykle zbarvených tulipánů zajistí, že vaše zahrada bude krásná jako obrázek. Jak zjistíte, každá z těchto rostlin má jedinečné vlastnosti, které z nich činí drobné drahokamy ve vaší zahradě. Další informace o květinových cibulkách jsou dostupné na webu www.bulb.com.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář