Jak cvičit doma pilates?

Pilates je velmi populární cvičení, protože je účinné a a příjemně se cvičí. Pokud jste se rozhodla cvičit jej doma, přečtěte si následující rady a doporučení, jak na to.

Místnost
Pilates byste doma měla cvičit v takové místnosti, kde budete mít klid a dostatek prostoru. Televize, telefon, domovní zvonek nebo i ostatní členové domácnosti by vás neměli rušit. Místnost by neměla být příliš teplá, ale ani by vám neměla být zima – prostě tak akorát. Lepší je ji před cvičením trochu vyvětrat.

Zrcadlo
Pokud je to možné, cvičte před velkým zrcadlem. Jen tak uvidíte, zda neděláte nějaké chyby a budete moci své cvičení kontrolovat.

Podložka
Samozřejmostí je podložka na cvičení. Můžete použít i deku nebo karimatku.

Oblečení
Pilates můžete cvičit v jakémkoliv oblečení, lepší je však takové, které vám pomůže v zrcadle odpozorovat chyby. Ve volném tričku a kalhotách si nevšimnete, zda zatahujete břicho a podobně. Proto jsou lepší elastické kalhoty a ne příliš volné tričko. (Nesmí ale bránit pohybu!) Jen tak v zrcadle uvidíte, jestli cvičíte dobře. Ideální je cvičit bez přezůvek, v ponožkách nebo na boso.

Pití
Při cvičení je dobré pravidelně pít, ale nemusíte to přehánět, příliš vody v žaludku by vám asi při cvicích nedělalo moc dobře. Na pití je ideální vychladnutý bylinkový čaj nebo neperlivá neslazená voda.

Kdy necvičit?
Pokud jste nemocná nebo máte pocit, že “na vás něco leze,” raději necvičte. Stejně tak si cvičení odepřete dva týdny po nemoci. Cvičit se nedoporučuje ani pokud máte zrovna silnou menstruaci, v takovém případě můžete cvičit nějaké speciální cviky, které pomáhají zmírnit křeče v břiše. Obecně by ale cvičení mohlo menstruaci ještě zesílit.

Poraďte se s lékařem
Pokud jste někdy měla problémy se zády, čekáte miminko nebo jste po nějakém úraze a podobně, měla byste si o cvičení promluvit s lékařem. Jen ten může zodpovědně říct, zda cvičit můžete a co

Autor: KdeSportovat.cz   Katalog fitcenter a sportovišť v celé republice

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář