Jak denně pečovat o ruce a chránit pleť

Kůže představuje 5 – 9 % hmotnosti celého lidského těla. Pokožkou se mohou denně odpařit litry tělesné vody a ztratit velké množství tepla. Podle šetření značky Indulona je známo více než 300 kožních nemocí. Až 55 % žen přitom udává, že má citlivou pleť. Tradičním a osvědčeným přípravkem pro péči o pleť je již 61 let krém Indulona. Ten se v současnosti nabízí hned v několika řadách, které chrání jak dospělé, tak i děti.
Průměrná tloušťka pokožky je asi 0,03 milimetru. Tenčí je především u žen, dětí a starších lidí. V lidské kůži je za normálních okolností až miliarda mikroorganismů. Některým z nich se podaří proniknout pod kůži, což zapříčiní infekci. Další problémy vznikají při ucpávání mazových žláz, které jsou součástí pokožky, a následné infekci nebo při poruše rohovění, kdy kůže šupinatí a rudne. Výsledkem poruchy prokrvení nebo zhoršení hojení pak mohou být dokonce vředy.

Péče o ruce na jaře, v létě a na podzim
Teplé počasí, sportování a práce venku způsobují vyšší míru vysoušení pleti, než je tomu v zimním období. Silnější sluneční záření navíc způsobuje ničení kůže, její předčasné stárnutí a tvorbu vrásek. Proto je důležité klást důraz na hydrataci, zvláčňování a regeneraci pokožky.

Péče o ruce v zimě
V zimě je pokožka venku chladnému počasí a v interiéru přesušenému vzduchu. V důsledku těchto častých změn se stává kůže citlivější a náchylnější k podráždění. V uvedeném období je proto třeba dbát na regeneraci a masáže rukou.


Krémy vhodné pro péči o vaše ruce
Více než půl miliardy tub Indulony, které byly v posledních desetiletích vyrobeny, má hned několik funkcí.
Indulona Pomáhá …

Univerzální … pokožku promašťovat, regenerovat a chránit. Neobsahuje konzervanty, emulgátory a stabilizátory. Vhodná pro citlivou pokožku, alergiky a ekzematicky.
Dezinfekční … chránit pokožku před nepříznivými vlivy vnějšího počasí prostřednictvím silikonového oleje a dezinfekčních přísad, které obsahuje.
Měsíčková … podporovat hojivé a regenerační procesy. Glyceryn zvláčňuje a uklidňuje pokožku.
Rakytníková … podporovat hojení akné, problematické pleti a drobných kožních poranění.
Měsíčková … podporovat a urychlovat hojivé a regenerační procesy v pokožce díky měsíčku lékařskému.
Repelentní … odpuzovat bodavý a kousavý hmyz. Vitamín E a komplex zvlhčujících látek regenerují pokožku a dodávají jí vlhkost.
Kamilková … zklidňovat, regenerovat a zvláčňovat kůži.
Olivová … kůži hydratovat prostřednictvím olivového oleje, jenž působí na obnovení kožních buněk a zpomaluje proces stárnutí.

Další krémy Indulona
Hand care … ve dne hydratovat, vyhlazovat a rozjasňovat pokožku. V noci především regenerovat, vyživovat a zklidňovat.
Dětská … jako prevence a ošetření opruzenin, popraskané pokožky.
Výroba Indulona je založena na moderních a vysoce odborných recepturách, optimální kombinaci účinných dermatologických a kosmetických látek a splnění všech dermatologických a technologických požadavků. Celý proces výroby je řízený počítačovými systémy. Indulona není testována na zvířatech.

Tipy pro péči o vaše ruce
– chraňte se před nebezpečnými vlivy počasí a zbytečným stresem
– naučte se správně využívat přírodních zdrojů – slunce, vody, vzduchu
– upřednostňujte vyváženou stravu
– dopřejte si řádný odpočinek a přiměřený spánek
– o pokožku pečujte pravidelně a správným způsobem
– nezapomínejte, že ruce jsou jednou z nejnamáhavější částí lidského těla

Historie péče o pleť
První dochované zmínky o kožních nemocech pocházejí již ze starověkého Egypta, kde je popisováno onemocnění leprou. Ve 14. století se francouzský chirurg Guy de Chauliac věnoval zkoumání červených skvrn na obličeji a zduřelému nosu – nemoci známé jako růžovka. Některé z kožních nemocí jsou rovněž uváděny v dílech anglického dramatika Williama Shakespeara.

Další informace o tom, jak správně o kůži pečovat, naleznete na internetové adrese www.indulona.cz.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář