Jak na kuře? Upravování, kořenění, porcování…

Upravování

Ještě svázat a pak  hned do trouby!
V dnešní době přichází drůbež do našich domácností již připravená, během pár chvil z ní můžeme připravit nespočetné variace.
Abychom zamezili rychlejšímu zhnědnutí křidýlek či stehýnek, měla by se drůbež  před vložením do trouby tzv.”drezírovat”  (z francouzského dresser, připravit, přichystat).

Drezírování: Konec křídel vtlačíme za hřbet, stehna zkřížíme a přivážeme k sobě motouzem, přitiskneme pevně k tělu a přivážeme.

Kořenění

Stehýnko nebo křidýlko?  Záleží na koření.

Velká drůbež nebo velké drůbeží díly je nejlépe před pečením náležitě okořenit zevnitř i zvenku. Drůbeží masové kousky by se měly naproti tomu  kořenit vždy až po opečení. Obecně platí opatrně se solí: Před pečením by se měla drůbež solit pouze uvnitř, neboť jinak u méně tučných  částech může jemná kůže ztvrdnout.
Při kořenění drůbeže se obzvlášť hodí následují bylinky a koření: Známá koření (pepř, paprika, kari, koriandr, jalovec a černé koření), sušené koření (estragon, oregano, tymián, bazalka, černobýl, bobkový list), čerstvé bylinky (pažitka, kopr, kerblík, petrželka, česnek, cibule)

Ještě jeden tip:
Drůbež může být také chutně připravovaná tak, že je koření zasunuto pod kůži.

Krájení – porcování

 Správné krájení – perfektní servírování

ed servírování dochází ke krájení. Drůbež  se rozdělí servírovacím příborem, skládajícím se z ostrého servírovacího nože a velké vidličky většinou  na osm dílů.


Marinování

Marinováním se nazývá nakládání masa do marinády nebo sušené směsi koření s malým množstvím oleje. Ke kořenění  se hodí bílý a černý pepř (hrubě mletý), jalovec, nové koření a koriandr, chutný je také tymián, majoránka, bobkový list, rozmarýn, bazalka a česnek. Marinády  se mohou jednoduše smíchat s citrónovou šťávou, sójovou omáčkou, podmáslím a kořeněným octem. Drůbež nechejte v marinádě nebo kořeněné směsi s olejem odležet  nejlépe přes noc ve skleněné nebo keramické formě – tak se maso nejlépe provoní.


Náplně

Náplně od jablíčka po cibuli: Stále vynikající  požitek!

Celá drůbež se dá báječně  plnit a stane se z ní tak kulinářský požitek.  K plnění je vhodné okořeněné mleté maso nebo směs z masa a žemlí, stejně tak jablíčka, případně jiné sladké ovoce. Při plnění je nutné dbát na to, aby náplň nebyla příliš vtlačena do dutiny, pak by mohlo dojít především při pečení k prasknutí naplněné drůbeže.
Také různé drůbeží části se mohou jednoduchým způsobem plnit, např. kachní  či drůbeží stehna, jsou poté vynikajícím chuťovým zážitkem.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář