Jak říct svému příteli „konec“ ?!

Autorka: Lucka Nováková
Znáte to. Jen ho vidíte, leze vám na nervy. Při jeho první větě to nejde jinak, než se rozčílit. A při představě milování s ním se oklepete. V tuto chvíli nezbývá nic jiného než se rozejít. Ale jak?
Máte mu říct pravdu? Že je „neschopnej, nespolehlivej, nepřitažlivej, bordelář, že málo vydělává, že vám jeho matka leze na nervy víc než on…..“ A nebo mu „to“ sdělit diplomaticky? Něco ve smyslu: „Přemýšlela jsem a myslím, že si nerozumíme. Bude lepší se rozejít“.

A tak jsem pátrala a dávala otázky svým kamarádům, popřípadě partnerům svých kamarádek.

„Rychlý, radikální řez by mi byl milejší. Asi jako kdysi ve škole. Psaníčko poslané pod lavicí, „Libore, už s tebou nechci chodit.“ „Jenže dneska se to dělá jinak. Řekne vám, že potřebuje víc času pro sebe, že potřebuje pauzu“. „Po pauze, po několika měsících, kdy na ni jako blbec čekám, neustále ji volám, vám s klidným svědomím a úsměvem na tváři sdělí, že má někoho jiného“. „Je to prostě síla“, vypráví dvaatřicetiletý Libor.

Když chce žena odejít, rozhoduje se dlouho a dlouho přemýšlí o tom, jak to udělá. Ale když to udělá, je to definitivní. Další rozhovory jsou pak zbytečné.


Většinou bývá rozchod pro muže jako blesk z čistého nebe.
Jsou to převážně ženy, které se rozhodnou odejít. Rozmýšlejí si to dlouho a probírají to s ostatními. Muži jsou obvykle méně citliví, co se vztahu týče, problémy podvědomě potlačují. Rozchod je pak pro ně opravdu nečekaná záležitost.

„Bylo by mi milejší“, uvažuje Radek, „kdyby žena zvolila diplomatickou cestu“. „Pro mě je lepší slyšet třeba: Radku, nejsi pro mě ten pravý, rozejdeme se“ Nemám potřebu slyšet jak jsem špatnej a co všechno jí na mně vadí“, tvrdí Radek.

A pak „babo, raď“!

Neexistuje žádný univerzální recept. Není lepší a horší podání rozchodu, vždy bude podstata stejná a vždy ho to bude bolet. Nejvíce totiž zraníme jeho ego. Muži s velkým sebevědomím si neumějí představit, že by zrovna jeho, žena opustila.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář