Jak se pečuje o pleť v Asii? Dopřejte tělu zázračnou péči!

Sníte o návštěvě oázy v Thajsku, nebo ve Vietnamu, ale nedostanete se tam jen tak lehce? To nevadí! Recepty krásy z dalekého východu a produkty očisty těla jsou teď v kurzu i u nás v Evropě…

Lázeňská města v Asii navštívilo v loňském roce více než 2,5 milionů návštěvníků, jejich počet se stále zvyšuje. Co je tajemstvím thajských nebo vietnamských oáz? Zaprvé je to prvotřídní servis, za druhé trend „Návrat k přírodě“.

V Asii je to stoletá tradice, jak si zachovat zdraví a krásu pomocí tuzemských olejů, léčivých bylinek, rostlin a aroma. Zvláště v době stresu se lidé dívají po tělesné a duševní rovnováze, po reg eneraci a uvolnění.
Tedy, sbalit kufry a hurá do Asie?

To by bylo pěkné, ale jde to i jinak. Mezitím donesly kosmetické firmy jejich produkty i na náš trh, které obsahují všechny přírodní látky z Asie. Proto je docela jednoduché, přinést si asijské lázně přímo k vám domů.

Sezamový olej se malý zázrak: daruje vlhkost a je bohatý na vitamín E. Balení sezamového oleje pro vlasy se postará o jejich zdravý lesk, masáže zaženou stres a napětí. Asiaté říkají, že díky masáží hlavy protéká znovu tělem blokovaná „Čchi“ (energie života). A tak jednoduše to jde i u vás doma. Od kořenů vlasů vmasírujte teplý olej až ke konečkům vlasů.

Poté vlasy prokartáčujte: Nejprve dvě minuty od čela dozadu, poté od týlu směrem dopředu. Pak přes hlavu přehoďte ručník a nechejte ještě 10 minut olej působit. Poté umyjte vlasy šamponem, jako obvykle.

Nejkrásnější rozkoší je asijská květinová koupel: Květy všech druhů (Frangipani, lotus, astry, Ylang-ylang), poskytují éterické oleje, které čistí kůži a uvolňují nos. Kůže se vyčistí do hloubky a orgány jako plíce, ledviny nebo játra jsou stimulovány k tomu, aby pročistily celý organizmus. Teplota vody by měla být mezi 37 a 38 stupni, doba koupele by neměla přesáhnout 20 minut. Nejdéle trvá koupel se solí z Himalájí – celých 60 minut. Teplotu udržujte konstantní kolem 37 stupňů. Nakonec smyjte sůl a jedovaté látky a počkejte půl hodiny. Poté se natřete krémem nebo olejem. Ještě dlouhou dobu se budete potit – to je taky účel celé léčebné kúry.

Nikde jinde na světě neroste tolik rostlin, které se používají pro péči o pokožku, jako v Asii: K tomu patří i citroníková tráva nebo phytohormony z kořínků rostliny Yams, které zpomalují stárnutí kůže.

Extrakty z bílého nebo zeleného čaje chrání kůži a zásobují ji minerálními látkami. Extrakty ze sójy zlepšují vazivo a extrakty z rýže váží vlhkost – mléko z rýže obsahuje tuky a proteiny. K tomu existují ještě vzácné oleje, například sezamový olej, které samy o sobě mají léčivé účinky, nebo se používají jako základy pro masáže, pleťové masky nebo slouží ke koupelím.

První krok v péči je vyčištění. Poté si můžete na kůži nanést pleťovou masku. Teď zbývá už jen jediné: zavřít oči a nechat se překvapit…

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář