Jak se připravit na pobyt v porodnici?

Termín porodu se nezadržitelně blíží a vás přepadá panika, že vlastně nevíte, co si s sebou vzít nebo pořídit do porodnice? Nezoufejte, připravili jsme pro vás přehled těch nejnutnějších věcí, bez kterých se neobejdete. Pojďme se tedy podívat, co vše je nutné mít u sebe, když miminko přichází na svět!

Pokud se pomalu ale jistě přibližujete k 34. týdnu těhotenství, je ten pravý čas si v klidu připravit tašku plnou věcí, které budete potřebovat ve své porodnici. Důležité je vědět, že pokud cokoli zapomenete, porodnice je dobře vybavená a vše vám může zapůjčit, popřípadě vám věci může dovést vaše rodina. Proto nepanikařte, vše se vyřeší.

 

Rozdělme si nyní vaši cestovní tašku pomyslnou čarou. Budete potřebovat věci pro sebe a také pro miminko. Věnujme se tedy chvilku vám.

V první řadě si zabalte minimálně dvě noční košile, které mají rozepínání zepředu, aby pro vás bylo kojení a i převlékání pohodlnější. Navíc v košili se budete cítit mnohem lépe než v klasickém pyžamu. Přibalte s sebou také župan. Určitě nezapomeňte hygienické potřeby, bez kterých se po porodu neobejdete. Jedná se o hygienické vložky – například Bella Mamma, které jsou určeny pro ženy po porodu. Velikost a šířka absorpčního jádra poskytují velmi dobrou savost a umožňují efektivní ochranu dokonce i na lůžku. Dále se vám bude hodit několik kusů síťových kalhotek Seni San Extra Large, které jsou elastické a určené pro fixaci anatomických vložných plen. Také přibalte kojící podprsenky a prsní vložky MAMMA. Neopomeňte osušky a ručník, ponožky a oblečení na cestu z porodnice. Ještě do tašky vložte hygienické potřeby pro osobní potřebu, přezůvky, léky, nabíječku na mobil a především doklady. Pro rozptýlení vezměte třeba knížku či křížovky. Lahev neperlivé vody také nenechte doma!

A nyní se podívejme na tu druhou stranu. Co tedy vzít pro miminko? Většinu věcí vám dá k dispozici vaše porodnice. Vezměte však s sebou dětské plenky pro novorozené děti, doporučujeme například HAPPY Before NEW BORN nebo HAPPY NEW BORN. Určitě využijete i přebalovací podložky HAPPY, žínku a vlhčené ubrousky. Nezapomeňte na dětský olej či krém. Dále přibalte minimálně dvě bodýčka o velikost 56-62, dětské ponožky, čepičku a obleček na cestu z porodnice.

 

Jakmile jste svou tašku naplnili dle instrukcí, nemělo by vám nic základního chybět. A pokud ano, špatnou náladu ze zapomenutých věcí vám zcela jistě zlepší vaše narozené miminko. Přejeme vám bezproblémový porod a mnoho radosti s miminkem!

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář