Jak ušít adventní kalendář? Krok za krokem obrazem

Potřebujeme: 
látku např. z obchůdku Bavlněný sen.cz www.bavlnenysen.cz:

24 obdélníčků o velikosti cca 10cmx21cm, 24 stužek cca po 25cm, nit.  Vzniknou nám pytlíčky o velikosti 8cmx9cm.


Postup:

 

Nachystáme si potřeby, látku nastříháme na obdélníčky a přeložíme lícem k sobě.
Čísla si vyrobíme tak, že si na tvrdý papír natiskneme libovolným fontem ve větší velikosti číslice od jedné do 24 a vystřihneme.My jsme použili jako šablonu hvězdičku, kterou jsme si obkreslili tužkou kolem číslic a vystřihli. Případné obrysy tužkou jsme vygumovali.Pak jsme děrovátkem udělali do vyrobených číslic dírky. Takto připravená čísla pak navlékneme na stužku na hotové pytlíčky.
Rozložíme si obdélník, otočíme na líc a na pravé a levé straně nahoře si zahneme látku do rubu cca 1cm. Shora takto začistíme 1cm – šipky ukazují tento 1cm, který je základem tunýlku.Pokud nebudete chtít šít tunýlek a budete chtít svázat pytlíček zvenku, tak si hodně usnadníte práci, ale pak musíte mít pytlíčky větší, aby se do nich něco vešlo 😀
Následně  sešijeme díly k sobě viz černé šipky až k červené, tam nesešíváme, necháme na otočení.Začistěte entlovacími nůžkami.
Pytlíček si otočíme na lícovou stran a upravíme. Horní část zahneme dovnitř cca 1cm a sešpendlíme.
Pohled zevnitř. V podstatě hotový pytlíček už jen čeká na dokončení.
Zevnitř sešijeme 1cm od horního kraje, tak abychom vytvořili tunýlek.
Následně si na zavírací špendlík přiděláme stužku a provlékneme tunýlkem
a vytáhneme.
Připravené pytlíčky si označíme čísly a dáme například do ozdobné krabice nebo navěsíme na bambusovou tyč nebo silný provaz a pověsíme.Adventní kalendář za pár korun, sice zabere trošku času, ale bude jedinečný. Přeji hodně zábavy.

Naše látka, ze které jsme šili tento nápad je z obchůdku Bavlněný sen.cz www.bavlnenysen.cz kde mají spoustu hezkých látek nejen s vánočními motivy. Brzy se můžete těšit na adventní kalendář – kapsář.

Fotogalerie:
Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář