Jak vyzdobit vánoční stůl

 Výzdoba vánočního stolu by měla být v souladu s výzdobou celé místnosti. Máme-li v místnosti hlavně zeleň a různé plody, ozdobíme stůl například červenými květy a zelenými stužkami. 
Pokud máme vše stříbrné a zlaté, plné třpytu, ladíme výzdobu stolu stejným způsobem. Třpytivého materiálu by však nemělo být příliš mnoho – výsledek působil nevkusně.

Výzdoba stolu by se měla přizpůsobit i denní době a podávanému jídlu. Stůl k odpolední kávě bývá jednodušší  a méně formální než stůl prostřený k slavnostní večeři.

Atraktivní výzdoba stolu nemusí být vždy finančně nákladná. Některé dekorace můžeme koupit ¨hotové, jiné si můžeme zhotovit sami. Stačí k tomu několik jedlových větviček, pár snítek cesmíny, jmelí, borové šišky nebo také papírové květiny, červené a zelené stužky a trocha fantazie.

 Vtipný nápad:

Papírové květiny

Proužek krepového papíru o velikosti 15×36cm přeložíme po délce na polovinu a obtočíme jím květinový drát tak, aby vznikl střed květu.

Z krepového papíru vystřihneme 12 květních lístků, asi 10cm dlouhých, ve tvaru znázorněném na obrázku, a nalepíme je kolem středu budoucího květu.
Aby květy vypadaly přirozeně zkadeřené, navineme květní lístky na tužku a potom horní okraje natáhneme. “Kalich” květu a stobek obtočíme zelenou lepící páskou.
Ze zelené fólie vystřihneme listy, které budou o trochu větší než květní lístky. Ke stonku je přilepíme ve dvojici proti sobě.

 Zdroj: Detaily v interiéru, www.slovart.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář