Jak zklidnit citlivý typ pleti

Citlivá pleť má obvykle poměrně jemnou strukturu a bývá růžovější než je obvyklé. Snadno se podráždí různými přípravky a vnějšími faktory, a tak je náchylná k zarudnutí a alergiím a na nose a tvářích může mít popraskané žíly. 
Existují různé stupně citlivosti. Máte-li pocit, ze nemůžete použít žádný přípravek, který by plet nedráždil, očistěte ji celou pleťovým mlékem a potřete roztokem glycerínu a růžové vody. Tyto přípravky by měly plet zklidnit.

Speciální péče o Váš typ pleti
Na udržení zdravé pleti budete potřebovat zvlášť šetrné přípravky. Vybírejte si z hypoalergenních řádů, které jsou speciálně určeny k ochraně citlivé pleti. Neobsahují běžné dráždivé látky , například parfémy, které mohou způsobovat dehydrataci, svědění nebo alergické reakce.

Péče
1) Dbejte, na to abyste používala hypoalergenní make-up a důkladně ho odstraňovala. Nejdříve použijte zklidňující odličovač. Nanášejte ho kouskem vaty nebo odličovacím tampónem , pak čistou tyčinkou odstraňte jeho poslední zbytky.

2)Vyhýbejte se mycím emulzím a mýdlům, protože ty plet zbaví mastnoty a vody a mohou ještě více zvýšit její citlivost. Místo nich si vyberte lehké, hypoalergenní čistící mléko.

3) I nejjemnější osvěžující pleťová voda může narušit přirozenou ochranu, kterou vaše citlivá plet potřebuje. proto ji osvěžte jen několika kapkami teplé vody. Tak se také z pleti odstraní poslední zbytky čistícího mléka a očního odličovače.

4) Obličej lehce osušte měkkým ručníkem a kůži netřete, protože by se mohla podráždit.

5) Je velmi důležité udržovat plet dobře hydratovanou, protože tak se posílí a vytvoří si bariéru proti dráždidlům, která mohou vést k její citlivosti. Dehydratace může citlivou plet ještě více podráždit, a proto si nezapomeňte vybírat neparfémovaný krém.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář