Jaké bude (je) miminko narozené ve znamení …

RYBY (20.2. – 20.3.)

Nastávající maminky očekávající rybího potomka prožijí většinou klidné a harmonické těhotenství, neboť malé Ryby se v mateřském lůně cítí skutečně jako ryba ve vodě. Také porod, který přichází často až po plánovaném termínu, probíhá většinou bezproblémově. 
O to déle však trvá rybím miminkům poporodní aklimatizace. Držte je proto v teplém domácím prostředí s dostatečnou vlhkostí vzduchu, často je koupejte ve vodě teploty těla a rozmazlujte je v měkké a citlivé rodičovské náruči.
Dobře se budou cítit malé Ryby i v místnosti provoněné eukalyptem. Z miminek narozených v tomto předjarním znamení postupem času vyrůstají milí, citliví, inspirující, ochotní a obětaví lidé s velkou fantazií a mnohdy i uměleckým nadáním. Jejich cesta k vlastním zkušenostem vede přes zkušenosti druhých, na kterých se podílejí svojí pomocí a obětavostí.

Ryby instinktivně vycítí skryté pocity a motivy druhých lidí, proto rodiče před těmito dětmi své pocity či emoce příliš dlouho neutají. Později, v průběhu zrání vašeho potomka, se budete pravděpodobně potýkat s výchovným úkolem, jak pomoci vašemu snílkovi rozpoznat a akceptovat dané společenské hranice a vymezit je svému okolí. Naučte jej také postavit se konfliktům čelem, neutíkat před nimi fakticky ani prostřednictvím snů či manipulace. Na pocit křivdy či nedostatečné pozornosti a lásky reagují zrozenci tohoto znamení často lehčím či těžším onemocněním. Kromě pravidelné porce lásky, respektu a náklonnosti zvyšujte průběžně i jeho imunitu, ať už mírným otužováním či bylinkami a vitamíny.

Rybí žaludek bývá mnohdy citlivý na některá jídla, vyhněte se raději většímu množství masa a sladkostí a nahraďte ho čerstvým ovocem a zeleninou. Nemocné Ryby také velmi dobře zdravotně reagují na všemožné léčitelské praktiky léčitelů, terapeutů a homeopatů, účinná je pro ně i reflexní masáž chodidel a terapie pomocí klidné hudby a vůní.

VODNÁŘ (21.1. – 19.2.)
Zrozenci tohoto znamení vynikají zejména svojí inteligencí, duchaplností, vtipem a svobodomyslností. Jejich putování za vlastními city je však vede přes nejednu překážku v jejich životě. Vodnářské miminko je hned po svém narození nesmírně zajímavé a extravagantní stvoření.

Na své okolí nemívá žádné zvláštní nároky, avšak vytušit, co toto dítě potřebuje, chce velkou dávku fantazie rodičů, neboť zaběhnuté vzory chování zde většinou vůbec nepomáhají. Vašeho malého potomka již od nejútlejšího věku však jistě zaujme jakákoliv výstřednost či nekonvenční styl – a to jak v oblékání (dobře snáší i textilie z umělých vláken), chování či jídle. Na narození mladšího sourozence zrozenci tohoto znamení reagují obzvláště flexibilně a dobře se cítí všude tam, kde se stále něco děje. Malý Vodnář však často a netrpělivě přechází potřeby svých blízkých v zájmu většího celku, a jen málo chápe komplexnost náročných mezilidských vztahů, přesto (a nebo právě proto) však bývá oblíbeným členem své rodiny. Vaším nejdůležitějším výchovným úkolem tedy bude, pomoci svému potomkovi poznat jeho duševní svět, rozvinout vlastní citovou stránku osobnosti a naučit ho rozpoznat a pochopit city a pocity druhých.

Citlivými body jeho zdraví jsou nervy, lýtka, kůže a krevní oběh. Mnohdy také mívá dispozice ke křečím (křeče vyvolané horečkou, nebo i svalové křeče), křečovým žilám a onemocnění žaludku. V rámci zdravotní prevence Vodnáře je vhodné, povzbudit jeho zájem o sportovní a tělesné aktivity, nejlépe kolektivního charakteru.

STŘELEC (23.11. – 21.12.)
Zrozenci tohoto znamení se rodí jako čilá a usměvavá miminka, kterým se zdá, že veškerá existence kolem zpříjemňuje jejich život.

Malý Střelec si rozhodně nenechá jen tak, pro nic za nic, svoji dobrou náladu pokazit – netrvá na přesném dodržování denního rozvrhu, potěší ho každý rozruch či nová událost, raduje se z procházek a nenabízí-li se právě nic zajímavého, snadno se dokáže zabavit i sám.

Je-li však přesto někdy vytržen ze svého vrozeného pocitu pohody, stává se neklidným a někdy i sebedestruktivním. Jeho optimismus a dobrou náladu mu však snadno vrátíte procházkou v přírodě, sportem či jakoukoli jinou dobrodružnou činností. Dobře mu udělá i vůně bergamotu nebo citronu.

Střelec špatně snáší pocit jakékoliv stísněnosti, od kojenecké zavinovačky až po oblečení, které mu kupujte raději o číslo větší, nejlépe s veselými barevnými motivy. Zrozenci tohoto znamení jsou zábavné, srdečné, tolerantní a optimistické osobnosti velkých slov i gest, které se rychle, bez ohledy na ztráty, ženou za svými nápady a po celý život hledají své ideály. Využijte proto pozorovacího talentu svého potomka a trpělivě mu ukazujte, co se děje v jeho okolí. Pokuste se také, zbavit ho přesvědčení, že musí druhým předvádět vždy jen usměvavou tvář a své problémy skrývat. Pomozte mu i při hledání správné míry a smyslu pro přiměřenost. Naučíte ho tak zachovávat si svůj životní směr a orientaci a neztrácet sám sebe ve vlastních ideálech. Děti narozené v tomto znamení jsou výjimečně odolné vůči běžným dětským nemocem.

Případným zdravotním problémům, které se u nich mohou v dospělém věku objevit, je možno předcházet vhodnou prevencí v oblasti žlučníku a jater, kyčlí a vegetativního nervového systému. Hrozící obezitě lze zamezit včasným omezením moučných, sladkých a tučných jídel.


ŠTÍR (24.10. – 22.11.)

Zrozencích narození pod tímto znamením nejen chytří, cílevědomí a nekonvenční, ale i citliví, vášniví a intuitivní lidé s vlastními životními pravidly, jejichž základem je snaha, dostat se na kloub všem nejasnostem a záhadám světa.

Již odmalička potřebuje malý Štír dostávat hodně lásky, pochopení a důvěry. Zejména štíří miminka jsou na lidském teple téměř závislá a dobře jim dělá i častá pozornost, obdiv a respekt k jejich potřebám.
Malý Štíři si libují také v protikladech a kontrastech, což platí jak pro jejich vybavení pokoje, tak i oblečení a týká se to nejen barev, ale i materiálů. Vaším nejdůležitějším výchovným úkolem se nyní stane ukázat svému potomkovi život jako výzvu a vést jej k jejímu naplnění, přičemž se pokuste mírnit nejen jeho emoce, ale i vrozený perfekcionismus a jeho touhu po dokonalosti.
Podaří-li se vám objasnit svému potomkovi i to, že každý konec bývá začátkem něčeho dalšího, často i nového a lepšího,vychováte z něho člověka, který dokáže překonat sebe samého a jeho schopnosti a vnitřní síla budou neotřesitelné. Kamarádů a přátel Štíři nemívají příliš, avšak vztahy, které jednou vytvoří, trvají velmi dlouho.
Štíři bývají zdravé a silné bytosti, které však často hazardují se svým zdravím, někdy i životem. I v této oblasti zacházejí často do extrémů – jednostranně se stravují, celé dny čtou, dívají se na televizi nebo naopak až do úmoru sportují.
Štírovým slabým místem jsou jeho pohlavní orgány a zažívání,přičemž významnou roli zde hraje také jeho psychika. Hromadí-li malý Štír své nespokojenosti, frustraci a hněv ve svém nitru, odrazí se to pak i na jeho zdraví. Stávkovat může někdy také jeho imunitní systém, zejména formou různých druhů alergií. Stane-li se tak, přezkoumejte, co se vašemu potomkovi na jeho okolí i jemu samému nelíbí.

Pro trvalé zdraví malého Štíra je potřebné především naučit se duševnímu uvolnění, které mu přinese třeba sport, později mu také neuškodí osvojení si autogenního tréninku či jiné techniky sebeuvolnění.

Váhy (24.9.-23.10.)
Z miminka narozeného v tomto znamení Vám v průběhu času vyroste nejspíše otevřený, inteligentní, šarmantní, společenský, přátelský, vyrovnaný a diplomatický člověk s vysoce vyvinutým estetickým cítěním. Malá Váha se hned po svém narození snadno přizpůsobuje chodu celé rodiny a brzy se cítí její nedílnou součástí. Nenechte se znejistět tím, že se směje stejně často jako pláče.

Je to dané její vrozenou mentalitou. Uchlácholit Váhu můžete nejen vkusnou hračkou nebo příjemnou hudbou, ale i vonnými esencemi jasmínu nebo růže. Váš potomek se také jistě rád bude pohybovat na čerstvém vzduchu nebo ve společnosti jiných lidí, můžete ho proto již odmalička brát s sebou na nákupy, či na návštěvu. Velmi brzy si také vytváří svůj vlastní vkus, a zejména holčičky se už odmalička rády zkrášlují a zdobí. Malou Váhu oblékejte nejlépe do klasických materiálů, převážně modré nebo růžové barvy a snažte se pokud možno respektovat i její přání, ať si to s ní zbytečně nerozházíte. Také ji nikdy nekritizujte, své připomínky a požadavky zabalte do pozitivních a diplomatických slov a nad dobře splněnou částí úkolu nešetřete chválou. Výchovu zaměřte zejména na to, aby se Váš potomek naučil samostatně rozhodovat, zaujímat jasná stanoviska a postavit se k nezbytným konfliktům čelem. Co se týká školní docházky jsou pro Váhy lepší alternativní typy škol než školy klasické. Aby malé Váhy dosáhly svého tj. harmonie a pohody, jsou schopny se podvolit mnoha kompromisům a obětem. Za to však potřebují velkou dávku pochvaly a uznání, jinak se jejich křehká rovnováha naruší a spolu s případným nedostatkem spánku se mohou u nich objevit sklony k depresi, nebo fyzická onemocnění.

Slabá místa Vah bývá často krevní oběh, ledviny a močový měchýř (pozor na přílišný stres a strach), kůže a hormonální funkce jejich organismu.

PANNA (24.8.-23.9.)
Zrozenci narození v tomto zemském znamení bývají klidná a konzervativní miminka, ze kterých se ještě pře obdobím dospělosti stávají inteligentní, pečliví, pracovití, starostliví a spolehliví lidé. Malá Panna snad již od svého narození přesně ví, co chce a nedostane-li se jí toho, propadá panice či zklamání. Vyhovuje ji proto přesný denní rozvrh s důrazem na detail a disciplínu.

Doba kojení by měla zde být pravidelná a co nejdelší, z důvodu slabšího zažívání tohoto znamení a jeho vrozené nervozity. Vhodné je i co nejvíce nosit tyto děti v náručí či ve speciálním dětském vaku na břiše maminky. Vaše miminko také jistě ocení, nebudete-li ho příliš často brát po nákupech či návštěvách. Dětský pokojík vašeho potomka může být zařízen úplně jednoduše, avšak čistě a účelně. Provonět ho můžete i esencemi skořice či fenyklu. Zrozence Panny oblékejte nejlépe do flanelu, manšestru či tvídu, úhledně a čistě, neboť on sám se většinou ani příliš neumaže. Pozornost věnujte i bytelné, teplé a pohodlné obuvi. V průběhu dětství zbavujte vašeho potomka pomalu a důsledně jeho zbytečných obav, naučte ho důvěřovat novému či nezvyklému a připravte jej na všestrannost a různorodost života. Vaše dítě se pak nebude držet jen zažitého a osvědčeného, ale naučí se dávat i pevnou strukturu a řád novému a pokrokovému.

U malých Panen existuje přímá souvislost mezi jejich tělesným a psychickým stavem. Jejich nemoci proto nepodceňujte ani tehdy, připadá-li vám, že váš potomek svoji nemoc zveličuje, neboť jen tak můžete předejít případným vážnějším onemocněním dítěte. U Panny se mnohdy vyskytují také problémy s jídlem, neboť hněv nahromaděný v její duši se často projevuje právě onemocněním zažívacího traktu.

KOZOROH (22.12. – 20.1.)
Kozorozi bývají klidní, spolehliví, zodpovědní, vytrvalí a čestní lidé, s láskou k tradicím a úctou ke starším a zkušenějším lidem, kteří se bez problémů podřídí jakémukoliv smysluplnému řádu či struktuře. Těhotenství, končící malým Kozorohem, často předcházejí mnohé marné pokusy o početí.

Malý Kozoroh mívá sklon přijít na svět poněkud dříve a s houževnatostí horské kozy šplhající k vrcholu pusté hory, si pak razí svoji nelehkou cestu životem. Pro pokojné a spokojené dětství malý Kozorohové potřebují, aby vše probíhalo podle předem připraveného plánu a daných společenských norem. Miminka a malá batolata nemají ráda jakékoliv cizí tváře a nejlépe je jim v důvěrné známem prostředí vedle maminky. Jedním z vašich nejdůležitějších výchovných cílů proto bude, pomoci malému Kozorohovi, najít si své stálé místo v životě a rozvíjet jeho vrozený smysl pro pořádek a řád. Oblečení, v němž se váš potomek bude jistě cítit dobře, by mělo být vždy nenápadné, avšak ušité z kvalitních pevných látek, tmavších barev a usedlého střihu. Také jeho dětský pokoj zařizujte nejlépe v konzervativně-praktickém stylu. V okamžicích, kdy váš potomek bude mít pocit, že mu není věnována dostatečná pozornost, či že ho nikdo nemá rád, kápněte mu do vonné lampy esenci s vůní myrty a prohlídněte si s ním obrázkovou knížku, případně se společně zaposlouchejte do klasické či vážné hudby. Jako malé děti vypadají zrozenci Kozoroha často neduživě, jsou náchylní k onemocnění z nachlazení, k zažívacím problémům, vyrážkám, bolestem kloubů a lámavosti kostí.

S přibývajícím věkem se však vůči těmto nemocem stávají stále odolnější. Již odmalička dodržované pravidelné pitné kůry zbaví jejich tělo škodlivin, sprchování studenou sprchou je otuží a dětské společenské akce a vlídná a chápavá domácí atmosféra je ochrání od přepínání vlastních sil a později i od jejich sklonu k workholismu.


BLÍŽENCI (21.5.-21.6.)
Malí Blíženci přicházejí na svět už často před vypočítaným dnem porodu. Díky své vrozené zvědavosti se však velmi brzy začnou seznamovat se svým okolím, a tak bývají často ve svém vývoji před svými vrstevníky. O Blížencích se říká, že jsou zábavní, veselí, vynalézaví, chytří, mnohostranní a obratní.

Jsou to také lidé dvou tváří u nichž nikdy nevíme, kterou z nich nám momentálně ukážou. Vaším nejdůležitějším úkolem v průběhu dětství vašeho potomka proto bude trpělivé vysvětlování rozdílu mezi pravdou, přáním a skutečností. Malého Blížence oblékejte do vzdušného a volného oděvu, nejlépe z materiálů s příměsí lnu nebo hedvábí, který mu dává pocit lehkosti a vzduchu, neboť je spojený s jeho živlem. Večer před spaním zklidníte své zvídavé děťátko nejen stereotypním večerním rituálem včetně důkladného provětrání dětského pokoje, ale i výpary z esencí santalového dřeva či meduňky. Nervozita malých zrozenců tohoto znamení se může odrazit i na jejich pokožce v podobě ekzému, kterou lze preventivně ošetřovat odvarem z měsíčku či meduňky.

Ačkoliv uzdravování malého Blížence probíhá většinou velmi rychle, v raném věku mohou tyto děti chytit zejména při prochladnutí kdejaké onemocnění, nejčastěji onemocnění horních cest dýchacích, průdušek nebo i plic. Jako prevence před jeho vadným držením těla či dokonce skoliózy páteře v pozdějším věku, je vhodné začít co nejdříve se sportem.

LEV (23.7.-22.8)
Máte doma človíčka, který je silný, odvážný, velkorysý, dobrosrdečný a sebevědomý. Malý Lev si své budoucí prostředím podrobuje již často před svým narozením, stejně tak si i sám mnohdy určuje termín porodu, bez ohledu na jakékoliv standardní výpočty pana doktora.

Velmi brzy se tento človíček naučí se svým okolím komunikovat (nejen slovně), aby mohl sdělovat svá přání a potřeby. Má-li malý Lvíček vše, co ke spokojenému životu potřebuje, dokáže si jej náležitě vychutnávat (běda neberou–li ho však rodiče vážně). Dětský pokoj by měl být teplý, prostorný a slunečný, neboť světlo na má na vaše děťátko velmi pozitivní vliv. Při oblékání svého slunečního potomka nešetřete pestrými barvami a nezapomeňte mu také dovolit, aby se podle svého vkusu, bude-li si přát, i nějak přizdobil. Avšak pozor, nedělejte z něho nikdy kašpárka, úsměv na tváři druhých, vyvolaný jeho osobou, se ho nepříjemně dotýká. Vaším nejdůležitějších úkolem je nyní provést vašeho potomka dětstvím tak, aby si neuzavřel cestu k druhým lidem svým sebestředným či nadřazeným chováním. Při jednání s ním je však vždy třeba, ctít jeho hrdost, vyvarujete se tak nejlépe domácího boje „kdo z koho“ . A nezapomeňte, že za mnohdy tvrdou slupkou těchto dětí se vždy skrývá měkké jádro. Uchlácholit nespokojeného Lva vám také pomůže uklidňující vůně ambry nebo santalového dřeva.

Svého malého Lva chraňte zejména před vlhkým a studeným počasím a dbejte zejména na to, aby nenastydl od nohou. Nejslabším místem tohoto znamení je kromě srdce (nemoci uzavřené psychiky) i vysoký krevní tlak, anemie (nedostatek železa v krvi) a páteř (prevence vadného držení těla).

RAK (22.6.-22.7.)
Narodil se vám obětavý, vstřícný, přizpůsobivý a citlivý človíček se smyslem pro humor a rodinný život. Malý Ráček je většinou veselé a spokojené miminko, které potřebuje ke svému štěstí zejména častý kontakt s rodiči, neboť ten mu přináší pocit bezpečí a klidné domácí prostředí s pravidelným životním rytmem.

Doba kojení by měla být v tomto případě co nejdelší, Rak má totiž citlivou nejenom psychiku, ale i žaludek, a na nová jídla si zvyká jen pomalu. Nejdůležitějším výchovným úkolem pro vás bude provádět dětstvím malého Ráčka tak, aby se naučil uspořádat si své pocity a svoji vrozenou intuici dokázal sladit s racionální složkou své osobnosti. Jinak by se totiž mohl stáhnout do svého krunýře, utápět se v pocitech sebelítosti či se odreagovávat pomocí agrese. K tomu vám kromě velké dávky vaší důslednosti, trpělivosti a rozhodnosti mohou pomoci i esence s vůněmi jasmínu nebo pačuli. Co se týká oblečení, nejsou tito zrozenci vůbec nároční. Vhodným materiálem pro základ dětského oblečení je zde především bavlna.

Malé děti narozené v tomto znamení bývají často bledé a hubené. Jejich slabšími místy jsou kromě žaludku i játra, střeva a žlázy. Raci se rádi vyhýbají problémům prostřednictvím nemoci, nejvhodnější prostředkem k léčení jejich neduhů je cesta psychiky, koupelí, masáží a zábalů. Také ozdravný pobyt u moře malému Ráčkovi udělá dobře.

BÝK (21.4.-20.5.)
Do rodiny k vám přišel pohodový, trpělivý, cílevědomý, fyzicky zdatný a obětavý človíček, který si dokáže vychutnat život – a vy s ním. Malí Býci vstupují do života často zdlouhavě, neochotně a plni paniky. Ještě dlouho po svém narození mnohdy překonávají toto trauma , neboť vstupem na svět byli připraveni o svoji nejvyšší hodnotu – život plný jistoty a pohodlí.

Zahrňte proto toto dítě láskou a péčí, které mu dodají pocit jistoty a bezpečí. Malý Býk pro svoji adaptaci a zdárný vývoj potřebuje mít svůj pravidelný denní režim, který mu dodá tolik potřebný pocit stability a bezpečí, teplé oblečení, vydatnou stravu a hojné procházky v přírodě. Uklidňující vliv na vaše děťátko má také klidná, nejlépe klasická hudba a vonné esence růže. Vyhovíte-li těmto jeho potřebám budete mít doma vysloveně bezproblémové dítě. Pro malého Býka bývá těžké se s čímkoliv rozloučit, proto si vše schovává a nerad o něco přichází. Úkolem rodičů je vysvětlit mu, že pocit bezpečí a jistoty nezíská hromaděním požitků a pěkných věcí, ale vytvářeným přátelských pout s druhými, díky nim je třeba se i omezovat a dělit. Již od nejútlejšího věku je vhodné zamezit malému Býkovi přísun tučných, příliš sladkých či jinak nezdravých jídel a nahradit je stravou lehčí, bohatou na vitamíny, vlákninu a minerální látky, a včas tak zabránit jeho tendenci k nadváze a onemocněním z nachlazení, neboť zejména v zimě bývá dítě narozené v tomto znamení často náchylné ke kašli, onemocnění krku a uší.

Nemá-li Býk dostatek pohybu, projeví se to nejčastěji vadným držením těla, především v oblasti krční páteře.

BERAN (21. 3. -20.4.)
V rodině máte človíčka, jehož znamení je připisována vitalita, síla, optimismus a nadšení. Malý Beran se čile hlásí k životu již ve svém prenatálním stádiu. Nastávající mamince připadá, že její malý človíček nesnese v jejím břiše chvíli klidu – a tak se oba připravují na častá období bez spánku, která začínají už před jeho narozením. Když nadejde ten správný čas, (a často i o něco dříve) začne se malý.

Beran energicky dobývat na svět. Jeho porod je většinou náhlá a rychle probíhající záležitost. Pro přirozený vývoj tohoto malého človíčka by pak bylo nejlepší, kdyby rodiče úplně zapomněli, co kdy slyšeli o správné péči o miminko. Malý Beran již od nejútlejšího dětství přesně ví co chce a co potřebuje – a jde si energicky za tím. Dřímá v něm zvláštní univerzální síla, která vnáší krásu a nadšení do života všech v jeho okolí. Hlavním úkolem rodičů tohoto čilého stvoření je vysvětlit mu, že přeskakující jiskra jeho energie nerozpoutává jen nadšení, ale může mít i ničivé důsledky – žene se i přes hranice vymezené u jiných sebekontrolou a citem. Dejte si však přitom pozor, abyste jeho oheň nezadusili ale pouze ohraničili. Zklidnit malého Berana můžete nejen bazalkou nebo mátou ve vonné lampě, ale zejména vlastní trpělivostí, laskavostí a pevnou vůlí. Berani nesnášejí především pocit stísněnosti, což platí nejen pro jejich výchovu, ale i pro oblečení a kamarády.

Děti narozené v tomto znamení jsou také obdivuhodně odolní proti běžným nemocem a nachlazením. Pokud však přece jen nějaké onemocnění vaše děťátko sklátí, probíhá – jak jinak- velice rychle a prudce, často s vysokými horečkami, které jsou známkou jeho dobré obranyschopnosti.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář