Jarní motivace. Zbavte se nadváhy a tukových polštářků bez hladovění!

Tři cíle na týden

S klesajícími teplotami v zimě stoupá váha a objem přes boky. S rostoucími teplotami na jaře však zůstávají stejné a neklesají.

Rafička na váze jde nahoru, nálada zákonitě klesá. Jak překonáme magickou sílu gauče a ledničky? Hned od začátku je velmi důležitá sebemotivace. Už máme březen a určitě nechceme posunovat náš problém až na podzim. Vyžaduje se od vás dlouhodobá disciplína. Nevěřte pohádkám o vysněné postavě, které dosáhnete během dvou týdnů. Máme pro vás zcela jiné a účinné řešení.

Sebeanalýza
Kdo nebo co mě nutí ke změně? Já. Jenom já tak činím a jednám ze svého vnitřního popudu. Koneckonců, pohyb bude bavit mě a ne moje okolí. Motivace a vytyčování cílů mým okolím (ty musíš, ty bys měla), mi připomínají školu a vedou tak k odmítání. Malý cíl můžete mít vždy před očima. Malými postupnými kroky toho jistě dosáhnete. Při aktivitách (čtení, kutilství nebo běhání) se lehce dostanete do pohybu a čas tak utíká rychle. Takže si najdu takový sport a přemýšlím kdy, s kým a kde mě bude bavit. Uvolnění a odměna jsou stejně tak důležité jako úsilí a námaha na cestě k dobrému zdraví.

Definice cílů
Pro následující týden si vytyčím tři cíle: Jeden cíl co se týče pohybu, druhý ohledně výživy a třetí ohledně uvolnění. To jsou tři sloupy, na kterých postavím moje zdraví. Cíle musí být konkrétní, formulovány pozitivně a snadno dosažitelné. Každý den se snažím dosáhnout těchto třech cílů. Zaznamenávám si je do mého kalendáře. Domluvím se sama se sebou na třech nejdůležitějších cílech. Najdu si čas pro sebe a pro moje zdraví.

Rozhodčí
Pro kontrolu mých dosažených nebo nedosažených cílů se vsadím s mým osobním rozhodčím (přítelkyně, kolegové v práci). Ukážu mu své cíle a slíbím mu, že je budu plnit. Pokud ale nedosáhnu vytyčených cílů, čeká na mého rozhodčího vyhraná sázka v podobě lístku do kina nebo do divadla. Nemusí to být ale vždy jen trest, ale i odměna pro mě samotnou, když dosáhnu předem vytyčených cílů.

První týden
Pohybový cíl: V pondělí večer v 18 hodin půjdu do posilovny a začnu tak konečně můj měsíc pohybu.
Cíl ve výživě: V úterý bude můj první zeleninový den.
Oddechový cíl: ve středu v 17 hodin půjdu do sauny a sama sobě se tak odměním.

Cíle jako „každý den, pořád, každé ráno, každý večer“ vás budou přetěžovat a zničí vás. Jste potom nemotivována, učinit první krok. Takže začněte jedním dnem a definujte si i čas.
.

Pět ku dvěma
Po sedmi dnech absolutní sebedisciplíny přimhouříte o víkendu oči. Lepší je žít pravidlem 5 ku 2. Pět dnů v týdnu žít sportovně a nekonzumovat kalorická jídla, dva dny o víkendu žít normálně. Tyto dva dny si pořádně zvýrazněte ve svém kalendáři, abyste je měla stále před očima a měla se na co těšit. A po prvním úspěšném týdnu jdete zase v pondělí v 18 hodin cvičit. Vaše váha se snižuje den ode dne.

Cítím se lépe a mohu dosahovat vyšších výkonů. Po čtyřech týdnech si na „výjimečný život“ zvyknete a bude vám připadat úplně normální se přihlásit například do klubu posilovny. Tak a teď jsem si jistá, že budu motivovat sama sebe.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář