Jarní probouzení: hýčkejte svou pleť!

 

Utrpěla vaše pokožka během dlouhé studené zimy šrámy? Je suchá, hrubá, šupinatá a nedostatečně vyživená? Inspirujte se našimi radami a dopřejte jí péči, jakou si dozajista zaslouží.

To správné osvěžení

Většině žen stačí k dosažení skvělé pleti tři každodenní jednoduché kroky: použití správného čisticího pleťového mléka, pleťové tonikum a kvalitní hydratační krém. Jednou týdně je pak vhodné obohatit péči o napařování obličeje spojené s aplikací obličejové masky.

Čištění pleti. Klíčem k úspěchu je znalost sebe sama. Je důležité znát typ své pleti (mastná, suchá, citlivá, náchylná k akné, menopauzální) a dle toho vybrat správný typ přípravku. V dané kategorii pak volte ten nejjemnější. Čisticí mléko odstraní make-up a nečistoty, tonikum vaši pleť dočistí a tonizuje.

Hydratační péče. Používání těchto krémů zajistí, aby se z pokožky neztrácela voda. Máte-li ji opravdu suchou, měli byste volit i kosmetiku s hydratačními složkami.

Maska. I výběr typu masky by měl vycházet z vašich požadavků a očekávání. Různé výrobky mohou dopomoci k různým cílům, jako například snížit mastnotu pleti, stahovat póry, zvýšit hydrataci apod.

Domácí péče o tělo

Nechcete-li utrácet velké sumy za značkovou kosmetiku, nabízíme několik tipů, jak si pomoci z domácích zdrojů.

Tělový scrub (hnědý cukr – olivový olej – zázvor): smíchejte 2 hrnky hnědého cukru s 1 hrnkem olivového oleje a přidejte malé množství mletého zázvoru. Směs dobře promíchejte, až vznikne pasta. Krouživými pohyby nanášejte na celé tělo. Pak opláchněte, smyjte mýdlem a mokrou žínkou, poté osušte ručníkem. Pokožka bude měkčí, pružnější a hydratovaná.

Lázeň pro nohy (mléko – med): připravte si nádobu, do které si můžete pohodlně položit nohy po kotníky. Do ní nalijte 2 hrnky mléka na 1 hrnek medu. Ponořte nohy do lázně a koupejte 15 minut, přitom zlehka vmasírujte směs do kůže. Bude jemnější, hladší a bez olupování. Tuto směs můžete použít také na lokty či ruce. Lze ji i zlehka vmasírovat do pokožky na obličeji. Vždy opláchněte vlažnou vodou.

Obličejová maska pro normální až mastnou pleť (vaječné bílky – citrusové plody): připravte 2 syrové vaječné bílky se ¼ hrnku čerstvé pomerančové šťávy. Naneste na obličej a nechte asi 15 minut působit. Dobře opláchněte teplou vodou. Tato maska stáhne póry a rozjasní pleť.

Obličejová maska pro citlivou pleť (ovesné vločky): smíchejte ovesné vločky s vařící vodou dle návodu na balení. Nechte kaši zchladnout a poté naneste na obličej a nechte 15 minut účinkovat. Smyjte teplou vodou. Odměnou pro vás bude zářivá a hydratovaná pleť.

Zdroj: www.hojeni-ran.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář