Jednoduché recepty k domácí přípravě hydratačního krému a zkrášlovací koupele

Pokud máte zájem vypadat co nejlépe, musíte být v dobré kondici.
Tu nemůže nahradit žádný zkrášlovací prostředek na pokožku ani na vlasy. Vzhledu můžete prospět vyváženou stravou, pravidelným cvičením, vydatným spánkem, omezením stresu a kosmetickými a toaletními přípravky vyrobenými z přírodních materiálů.

Předpisy, které zde uvádíme jsou jednoduché a nenákladné.

Osvěžovač pokožky:
Plody papáje obsahují enzymy, které pomáhají odstraňovat odumřelé částečky kůže, čímž osvěžují a čistí obličej. Pokryjte celý obličej dužinou plodu, nechte působit několik minut, pak setřete. Opláchněte obličej studenou vodou a naneste jakýkoli hydratační prostředek, protože papája pokožku vysušuje.

Hydratační krém:
Jednoduchá směs vyrobená ze stejných dílů glycerinu a růžové vody se hodí na obličej i na ruce a je oblíbeným hydratačním krémem již řadu let. Pro mastnou pleť snižte množství glycerinu ,aby byl krém méně mastný, pro suchou pleť přidejte glycerinu více.
Návod: rozpusťte lžičku želatiny ve 150ml horké vody, vmíchejte lžičku růžového oleje a 3 lžíce glycerinu. Místo růžové vody můžete použít vodu levandulovou, pomerančovou nebo z jiných květů.

Krášlící koupel:
Do koupele se hodí téměř všechny bylinky.
Například – bazalka, brutnák lékařský, fenykl, heřmánek, kostival, levandule, majoránka, máta, meduňka, měsíček, rozmarýn, šalvěj,…

Lázeň si připravíte následovně: V 0,5l vařící vody máčejte 20-30minut 60g bylinek, přeceďte je a nalijte do koupele. Jiná možnost je zavázat bylinky do mušelínového pytlíčku a zavěsit ho pod kohoutek s teplou vodou, aby voda tekla přes něj.
Přidáme.li do koupele 300ml jablečného octa s jednou nebo dvěma kapkami esenciáního oleje z máty peprné, pomůže to zmírnit suchost kůže a svědění.

Upozornění:
Alergie na tyto preparáty jsou vzácné, citlivost zjistíte jednoduchým testem, který jistě znáte z každého příbalového letáku barev na vlasy. Nepatrné množství každého krému nebo pleťové vody naneste na vnitřní stranu předloktí a nechte působit 24 hodin. Pokud se neobjeví žádná reakce , můžete přípravky bez obav použít. Všechny uvedené recepty jsou určeny k okamžitému zevnímu použití, přípravky neuchovávejte, nejsou v nich obsaženy žádné konzervační látky.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář