Kdy a jak se starat o pleť? Čtyři jednoduché kroky péče o pleť.

Říká se, že ženy kolem dvaceti mají pleť, kterou jim nadělil bůh,  ženy kolem třicítky mají pleť, kterou jim daly geny, a ženy přes čtyřicet mají pleť, kterou si zaslouží v závislosti na tom, jak se o ni staraly a jak moc se vystavovaly slunečnímu záření.

Nikdy nejste příliš mladé nebo příliš staré, abyste se začaly starat o svou pleť.

Čistá, zdravá pleť je to nejlepší, co na svém obličeji můžete nosit – v práci nebo kdekoli. Protože jsme více než 75% času pozorovány ostatními od krku nahoru, dává smysl věnovat pozornost tomu, jak obličej vypadá. Ani sebedůkladnější líčení nemůže vyvážit , že se o pleť špatně staráte.

Každý ze čtyř typů pleti – suchá, normální, mastná a smíšená  – má své vlastní charakteristiky a výhody.

Normální pleť je relativně bez problémů, ale neměly byste ji zanedbávat  nebo považovat za samozřejmou.  Normální pleť má v průběhu stárnutí  sklon k vysychání, takže rozumně věnujte pozornost problematickým místům  – okolo očí  a u koutků úst – ještě předtím, než se ukážou první stopy vrásek.

Mastná pleť je více náchylná k problémům, ale vrásky se na ní objevují méně.  Běžnou chybou je přílišné čištění mastné pleti  tuhými zásaditými mýdly,  která mohou narušit přirozený ochranný kyselý povlak Výsledkem je příliš zásaditá plocha pro množení bakterií, která zhorší náchylnost k pleti k vyrážkám. Místo toho aplikujte mírně kyselou čistící vodu.

Suchá pleť, přirozený následek stárnutí, je problémem pro mnoho žen  nad třicet let věku. Pleť postupně ztrácí vlhkost  a přirozenou mastnotu. Produkty na péči o pleť obsahují zvlhčující látky, které jí dávají vlhkost ze vzduchu, a zvláčňující prostředky udržující  pleť jemnou.

Smíšená pleť mívá suché skvrny a podrážděnou kůži, spojené s oblastmi  mastné pokožky obvykle kolem tzn. T-zóny – mezi obočím a nosem. V současné době je na trhu mnoho přípravků , které jsou určeny na smíšenou pleť. Nejlepší je zvolit přípravky pro citlivou pleť, s malým obsahem přísad nebo vůní.

Režimem kvalitní péče o pleť jsou skutečně pouze čtyři jednoduché kroky:

– čistění ráno a večer odstraňujeme make-up, nečistoty z prostředí, pot, mastnotu a odumřelé pleťové buňky. Mýdlo může vysušit pleť a nechává tenký, zakalený pozůstatek podobný tomu, co vidíte na stěnách ve sprše.  Vyberte si vodou rozpustný krém, emulsi nebo mýdlo na pleť, které odstraní špínu, a potom ho smyjete teplou vodou.

– potom následuje tonikum, které uzavírá póry a znovu obnovuje přirozenou ochrannou Ph rovnováhu, která je narušena čištěním.  Vyberte si tonikum (nebo adstringent), které se hodí k vašemu typu pleti, aplikujte ho vatovým tamponem a užívejte si svěží a napjatý pocit.

– peeling odstraňuje mrtvé buňky z povrchu pokožky pravidelně abrazivním přípravkem.

– hydratační krém zjemňuje pleť a získává vláhu ze vzduch, aby udržel pleť vláčnou a bez vrásek. Dokonce i mastná pleť obvykle potřebuje lehký neolejový hydratační krém.

Zdroj: Profesionální image, www.knihy.cpress.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář