Když jsme zhubly my, zhubnete i vy !!

India Knightová a Neris Thomasová

Jak jsme společně shodily 65 kilo

Tato kniha je o tom, jak dvě kamarádky dokázaly zhubnout. – A vy? Vy to klidně zvládnete taky! Není to dieta, kterou by napsala nějaká vyhublá slečinka, co nikdy neměla víc jak 3 kila nadváhy. Ani ji nenapsal tlustý doktor středního věku. Je to opravdová dieta pro opravdové lidi. A upravená.

To znamená, v překladu, že se dá vydržet. Spočívá v omezení sacharidů a ve stravě bohaté na bílkoviny. K různým fázím hubnutí jsou také přiložené rady, co se make-upu, odívání a účesů týče. Nejspíš vás potěší, že tato kniha neobsahuje žádné, pro normální lidské bytosti, nedosažitelné cvičební úkony.
Recepty na hnusná jídla v ní taky nenajdete. A hlavně! Tahle kniha vám pomůže přijít na to, proč se vlastně přejídáte – a poradí vám, jak s tím přestat! Tahle kniha o dietách je první svého druhu – je to kniha od žen pro ženy. Jsou v ní vtipy a užitečné rady. Ve které jiné dietní knize se dočtete, že si na konci dne máte nalít skleničku, a pořádnou, protože si to zasloužíte.

Pevná vazba s přebalem, 224 stran, cena 348 Kč Vydalo nakladatelství JOTA www.jota.cz
Ukázka:
Tak tady to máme: další kniha o hubnutí. A navíc, žádné obvyklé vzdělání v daném oboru — nejsme lékařky, nejsme dietetičky, nejsme bývalé hvězdy nekonečných televizních seriálů na mizině. Ani nejsme nijak neobvykle posedlé hovínky cizích lidí — za což jsme vděčné osudu. A ani se nechystáme vydávat nějaká cvičení na DVD. Ne,  ne. My dokážeme víc než to.
Shodily jsme šedesát pět kilo, my dvě dohromady. Kilo sem, kilo tam. Trvalo nám to rok a od té doby jsme ani trochu nepřibraly. Šedesát  pět kilo je hodně kilo. Pořádná váha. No, v postatě je to další člověk, že ano. (Bože! To je ale představa!) A taky si myslíme, že to  je pořádný výkon. A taky neobvyklý. No, zkuste si prstem ukázat na nějakou dietní knihu napsanou člověkem, který shodil víc než nějaké to malinkaté kilo. Pokud se vám to podaří, slibujeme vám, že do sebe během vteřin nacpeme pytel brambor a zapijeme to škopkem sádla. Ostatní autoři knih o dietách jen mluví a mluví. My si ale po dietetické cestě vykračujeme. No, teď si po ní vykračujeme.
Dříve jsme se po ní spíše pachtily a vnitřní stehna se nám u toho atraktivně otírala jedno o druhé. A to je právě problém těch všech knih odietách. Nechceme rozhlašovat, že nijak nezabírají, protože hodně z nich asi zabírá — teda,  většina — proč by nezabíraly, že ano? Různé diety zabírají; ale vydržet je a udržet je, to už zase tak jednoduché není. A to proto, že je nepíší lidé, co potřebují shodit víc než pár kilo. Tyhle knihy nevymýšlí kdysi tlustí lidé. A tak se nám hromadí ubíjející a smutné knihy, které nám přikazují: rybu vařte, klíčky poduste a pak se běžte na dvě hodinky proběhnout. Tyhle knihy jsou neuvěřitelně deprimující. Připadá vám, jako kdyby vás někdo za něco trestal, jak kdyby vás někdo vylučoval z normálního života. A hlavně! — Nejraději byste s tím vším sekly dřív, než se do toho vlastně pustíte.

Tyhle knihy  po vás chtějí neuvěřitelně směšné věci; očekávají, že budete jíst naprosto směšným způsobem — způsobem, který, jak jste samy asi už zjistily, je dlouhodobě naprosto neudržitelný. A to je, samozřejmě, samo o sobě notně demoralizující…

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář