Když začne scházet testosteron

Revoluce v boji s andropauzou

 Přiznat si, že se blíží stáří, není příjemné ženám, natož mužům. Donedávna vyrovnaný, charizmatický, ambiciózní a cílevědomý muž se může během krátké doby změnit v úplný opak. Hormonální změny nastávají jak u žen, tak i mužů a tzv. krize středního věku, která souvisí se stavem nazývaným andropauza, opravdu přichází s věkem. Andromen je přípravek s obsahem unikátní kombinace účinných látek z extraktu z kotvičníku zemního (Tribulus terrestris), které prokazatelně zvyšují tvorbu testosteronu. Pomáhá tak snížit negativní účinky andropauzy u mužů.

 

Zatímco menopauza u žen nastává naráz a k poklesu hormonální hladiny dochází v relativně krátké době, u andropauzy neboli mužského přechodu je proces postupný a trvá několik let. Začíná zhruba ve věku mezi 40 a 55 lety a její průběh se liší v závislosti na mnoha faktorech. Je spojena s nedostatkem androgenů, zejména se snížením produkce testosteronu. Muž nedostane jasný signál, že se začíná projevovat andropauza, a tak mnoho mužů ignoruje svůj zhoršený celkový stav a příznaky typické pro tuto etapu života.

 

Přípravek Andromen obsahuje účinné látky přítomné v extraktu z  kotvičníku zemního (Tribulus terrestris), které zvyšují koncentraci testosteronu v krvi, snižují podrážděnost, vyčerpanost a pocit únavy, zlepšují imunitu a sexuální výkonnost. Dále obsahuje korejský ženšen, snižující vyčerpanost a pocit ztráty energie, zinek, který zvyšuje imunitu a snižuje ztrátu svalové hmoty, selen, který je důležitý pro tvorbu bílkovin a zvyšuje imunitu, a vitamin E.

 

„Nevratný proces biologického stárnutí vede ke snížení tvorby mnoha látek, které regulují metabolické děje v lidském organismu. Fyziologický proces úbytku hormonů je u mnoha mužů urychlen špatným životním stylem (stres, alkohol, nízká fyzická aktivita), obezitou a chronickými nemocemi, jako jsou cukrovka, ateroskleróza, onemocnění jater a ledvin nebo benigní hyperplazie prostaty. U stárnoucího a relativně zdravého muže lze doporučit kromě správného životního stylu a fyzické aktivity také pravidelné užívání přírodních látek, které stimulují produkci hormonů v pohlavních žlázách a nadledvinkách bez nežádoucích účinků. Z tradiční medicíny má tyto účinky komplex látek obsažených v kotvičníku zemním. Vliv kotvičníku na zvýšení tvorby testosteronu a dalších příbuzných hormonů u člověka byl farmakologicky prokázán a je uznáván Světovou zdravotnickou organizací,“ říká prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc., z Ústavu lékařské chemie a biochemie Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.  

 

Nejčastější příznaky andropauzy jsou:

 

  • úbytek svalové hmoty a přibývání tělesného tuku (zejména v oblasti břicha),
  • celková únava organismu, snížené sebevědomí a nadšení, zvýšená podrážděnost,
  • problémy s pamětí a koncentrací,
  • ztráta ochlupení,
  • ztráta sexuálních funkcí a libida,
  • problémy s prostatou a močením.

Přípravek Andromen se užívá pravidelně, a to dvě tablety denně. Tablety je vhodné užít nejlépe ráno a večer nalačno a zapít dostatkem vody. Andromen působí dlouhodobě, účinky lze očekávat po 2–3 týdnech, doporučuje se však užívat jej minimálně po dobu 3 měsíců.

 

Pokud ženy přemýšlí, co darovat svému partnerovi pod vánoční stromeček pro podporu zdraví, Andromen od farmaceutické společnosti Woykoff je zaručený tip. Zeptejte se na něj ve své oblíbené lékárně.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář