Krásná díky medu


Už staří Egypťané věděli, že mají uchovávat látky, které jsou obsaženy v medu a využívat je pro svoji krásu.

Péče jakou měla Kleopatra
Dopřejte sobě a své pleti koupel v mléce a medu: Přidejte litr plnotučného mléka do vany s vodou (ta nesmí být moc horká) a rozpusťte v ní dvě polévkové lžíce medu.

Vaše pleť bude po této koupeli jemná, hebká a vláčná.

Zářivě svěží pleť
Hýčkejte váš obličej a dekolt tvarohovo-medovou maskou, kterou si snadno a rychle zhotovíte sami doma: Dvě polévkové lžíce tvarohu a jednu kávovou lžíci medu dobře rozmíchejte. Tento „krém“ naneste na očištěnou pleť a počkejte cca 10 minut. Poté smyjte masku vlažnou vodou a obličej nakrémujte hydratačním krémem. Tato kúra je zvláště vhodná pro suchou  pleť.
Medově sladké rty
Do boje proti suchým a popraskaným rtům často nasazujeme jelení lůj nebo různé balzámy na rty. Přírodní alternativou k těmto přípravkům je med. Využijte ozdravnou sílu medu a potřete jednoduše vaše rty medem a nechejte několik minut působit. Tuto slaďoučkou péči o rty můžete zopakovat několikrát během dne.


Med je vhodný i pro péči o vlasy
Dopřejte i vašim vlasům péči, kterou si zaslouží. S naší kúrou budou vaše vlasy lesklé, hebké a jemné. Smíchejte dvě polévkové lžíce medu, dvě polévkové lžíce tvarohu a jeden žloutek a vetřete směs do umytých, ještě vlhkých vlasů. Krém nechte ve vlasech asi čtvrt hodiny působit, aby se do vlasů dostaly výživné látky. Poté řádně opláchněte.

Přírodní krása pochází z nitra
Květy pylu dodávají mnoho minerálních látek (magnesium, železo, zinek), které vaši pleť a vlasy vyživují zevnitř. Zamíchejte jednu polévkovou lžíci květního pylu do oblíbeného jogurtu, nebo müsli. Tak děláte i něco dobrého pro své zdraví, protože květní pyl dodává vašemu tělu velmi cenné rostlinné bílkoviny a nenasycené tuky, díky kterým se budete cítit fit. Květy pylu zakoupíte v každém obchodě se zdravou výživou nebo přímo u včelaře.

Med zlepšuje prokrvování, proto občas jezte celozrnný chleba s medem nebo jednoduše slaďte váš čaj medem. Díky dobrému prokrvení bude Vaše pleť vypadat svěží a bude mít růžový nádech.

Jak vidíte, med je nejen zdravá a chutná potravina, ale i mnohostranný elixír krásy.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář