Kreativní nápad: Dětský polštář na hraní krok za krokem obrazem

Potřebujeme:
šablonu, zbytky látek, zip cca 20-30cm dlouhý, můžeme ušít polštář i bez zipu, výplň do polštářů nebo polystyrenové kuličky, nůžky, jehly, nitě, šicí stroj.

Čas k vytvoření polštáře včetně stříhání a sešití: 60 minut

 

Jako šablonu jsem použila kartonovou krabici, tu jsem obkreslila na látku velikost zhruba 55cmx45cm, výška polštářku 10 cm. K čisté šířce látky na všech stranách je nutno připočítat na začištění 1,5 cm, aby se nám látka nepárala.U dětí je dobré kombinovat různé barvy látek, podporuje to jejich kreativitu. Takže my máme jednu stranu žlutou, druhou stranu barevnou a boční strany vždy 2x stejné barvy.Zbytky látek jsou z Ikea, jedná se o 100% bavlnu, 1 metr šíře 150cm stojí cca 99,-Kč.Sedací části jsou pevnější hodí se na závěsy, na boční strany jsem použila také 100% bavlnu, která se hodí spíš na povlečení.Vytřihneme všechny díly, máme 2 velké (58cmx48cm), 2 dlouhé (58cmx13cm) a 2 krátké (48cmx13cm).Tip: Můžete si udělat jakoukoliv velikost chcete, stačí jen k požadované výsledné velikosti připočíst 1,5 cm na všech stranách na začištění.
Nějdřív si obšijeme všechny díly cik cak stehem, čímž je začistíme.
Pak si naskládáme látky lícní stranou na sebe
sešpendlíme a sešijeme z rubové strany. Nejdřív 3 dlouhé strany (velký, malý dlouhý, velký). Pak na prostřední díl našijeme krátký úzký a k němu pak úzké strany velkých dílů. Tak pokračujeme než je polštář hotov, pokud nechceme polštář se zipem, necháme si asi 20cm nesešitého místa, nejlépe na krátké straně na výplň.
Šití zipu: toto bylo mé první našití zipu, není na tom nic těžkého, položíte si látky na sebe, sešpendlíte a z rubové strany na místo, kde chcete mít zip ho zapnutý položíte.Rubová strana zipu směřuje k vám, přišpendlíte na látku a našijete spodní část zipu, pak obšijete z jedné strany cca 3mm od zoubků podél celého zipu, následně horní číst zipu přišijete (přejedete šicím strojem) alespoň dvakrát, aby hezky pevně držel a pokračujete podél zoubků cca 3mm dolů ke spodní části zipu a je hotovo.Během šití si mějte zip zapnutý, jak budete šít kolem zavírání tak si ho rozepněte aby se vám dobře šilo, pak zase zapněte.
Pokud nešijeme se zipem, necháme si místo na výplň polštáře a pak sešijeme díly k sobě, je to skoro neviditelné, není nutné mít na polštářku zip, je to jen praktické, pokud budete chtít polštář doplnit výplní.
Připravíme si výplň do polštáře, čím chceme pevnější polštářek mít, tím víc jej naplníme. Na jeden takový polštář mi stačilo 500g výplně (stojí cca 130,-Kč) koupíte zde
naplníme polštářovou výplní a zapneme.
Takový polštář můžete prát v pračce na 40 Takže nevadí pokud se zapatlá čokoládou nebo jinou dobrotou.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář