Kreativní nápad na odpoledne: Ze stromů a louky – Podzimní girlandy

Při procházce v lese nebo v parku naleznete spoustu zajímavých prvků, ze kterých se dají dělat velmi pěkné dekorace. Stačí troška zručnosti a vznikne zajímavá ozdoba do okna nebo třeba na dveře.

Posbírali jste žaludy, kaštany nebo šišky a nevíte co teď s nimi? Udělejte si girlandu.
Nejprve potřebujete kousek drátku, na jehož konci udělejte uzlík. Na tento drátek pak můžete navléknout všechno možné co jste v lese nebo na louce našli.

Pokud jste si nasušili křížaly, švestky nebo jiné ovoce, můžete je také použít. Nejen les nabízí spoustu zajímavých produktů ke kreativnímu zpracování. V kuchyni toho je snad ještě více – sušené švestky, jablíčka, meruňky, feferonky, ořechy různé velikosti a druhů.

Aby bylo možné na drát všechno upevnit, je nutné, aby suroviny měli vytvořenou dírku. Buď ji vytvoříte nožíkem nebo velkou jehlou a můžete navlékat.

Pro inspiraci si můžete prohlédnout girlandy vytvořené nejen z lesních plodin.

Tip: Také kombinace s barevnými dřevěnými korálky vypadá velmi pěkně. Na obrázku níže je girlanda z kaštanů a červených korálků.

Ještě jeden tip: Pokud  půjdete na procházku s dětmi dejte jim do ručky hned jeden drátek a můžete přímo v lese navlékat všechno možné co jen naleznete. Děti budou mít jistě radost!

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář