Kreativní nápad: Ušijte si ze zbytků látek jehelníček ve tvaru srdce. Obrazem

Potřebujeme:
Kousek kartonové krabice, zbytek látky 2x cca 15x15cm, hrst výplně do polštáře, gumu do oblečení širokou 1cm a dlouhou cca 15 cm.

 

Postup:

Z kartonu si vystřihneme šablonu ve tvaru srdce. Může vám pomoct například formička na cukroví nebo na internetu najděte obrázek srdce a překreslete si ho na karton a vystřihněte.
Na rubovou stranu látky si srdíčko překreslíme.
Přidáme na začištění 1cm.Vidíte že kolem nakresleného srdce je ještě právě okraj na začištění.
Oba díly k sobě přišpendlíme, okraje začistíme a šijeme po linii nakresleného srdíčka.Já jsem začala od spodní strany srdce, nahoru k obloučkům.Pokud chcete jehelníček s gumou k možnému navlečení na ruku, tak v nejširším místě srdce vložte mezi látky z lícní strany gumu a dvakrát přes ni v rubové straně přešijte, aby pevně držela.Je lepší vyzkoušet délku, aby nebyla guma moc volná nebo těsná.
Nechejte si cca 2cm nesešité.V místě kde není srdíčko sešité ho obraťte tak, že pomalu budete skrze dírku vyndávat látku, tak dlouho, až bude venku líc. Trošku srdce vyrovnejte,  a naplňte polštářovou výplní. Nakonec sešijte s lícní strany co nejblíže kraji. Bude to trošku vidět, ale i tak to bude hezké.
Super praktický 😀

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář