Kreativní vánoční nápad: Šijeme jednoduchý pytlík na zabalení dárku obrazem

Ušijte si se mnou pytlík – originální balení nebo dárek pro vaše blízké. Nemusí být ani z vánoční látky, níže v galerii je pro inspiraci i v jiném barevném provedení.  Tak hodně zábavy přeje Vendulka.

Potřebujeme:
látku 2ks 24x30cm(u nás je to látka s vánočními ozdobami), tutéž látku 2ks na tunýlek 23x6cm, látku 2ks 24x28cm (u nás je to červená látka se zlatými kolečky, 2x bílou stužku cca 40cm.

Postup:

Připravíme si látky.
Začištěný tunýlek našijeme 4,5cm od horního okraje doprostřed červené látky. Na oba díly na stejné místo
Šijeme rovným stehem.
Pak na sebe přiložíme červenou a vzorvanou látku lícem k sobě a sešijeme ji v rubové straně k sobě v horní části tzn. nad tunýlkem, pozor ať sešijete obě na správném místě. Já jsem byla zamyšlená a pak jsem musela jeden díl párat :D.
Pak na sebe rozložíme takto upravené již dlouhé díly  vždy barevně na sebe (tzn. červená látka leží na červené a vzorovaná na vzorované) a na obou  krátkých stranách sešijeme rovným stehem k sobě.
Nyní přichází na řadu dno. To vytvoříme sešitím seskládaných látek. Střed sešitých orkrajů položíme doprostřed a na obou stranách asi ve výšce 2cm přehneme k sobě, máme na sobě 2xkrajní stranu, střed a 2x  druhou krajní.
Zde ještě jednou, je to lépe vidět. Uděláme dno totiž na obou látkách – stranách. Na krajích sešpendlete.
Sešijeme k sobě stejně barevné díly na dlouhých stranách, uprostřed si dejte pozor, aby na sobě hezky látky navazovaly. U vnitřní látky (u nás je to vzorovaná, ta o 2cm delší) si na jedné straně uprostřed nechte cca 10cm nesešitého místečka, tudy pak sáček otočíme.
Po otočení místečko sešijte rovným stehem hezky u kraje.
Detail dna. 😀 Mohli byste sešít sáček i bez této “vymoženosti” no ale řekněte není to hezčí?
Tak už jenom provléknout tunýlkem stužku (na fotce je červená, nakonec se mi víc líbila bílá) a to tak že ji provlékneme dvakrát, v protisměru tzn. na každé boční straně svážete k sobě jednu stužku. Můžete mít i na jednu.
A je hotovo teď honem naplnit, stáhnout a mohou se vaše zlatíčka radovat.

 

Fotogalerie:


 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář