Lámání vlasů a nehtů – co je příčinou

Lámání vlasů a nehtů

Je to takový problém – neproblém. Nekvalitní roztřepené a přelámané vlasy stejně jako třepící se měkké nehty někoho možná vůbec nevzrušují, zatímco ti druzí jsou z toho stavu zoufalí.

Není divu, vždyť krásné upravené vlasy jsou odjakživa korunou krásy stejně jako ruce, mají vlastní řeč a mnohdy vypoví o svém majiteli mnohem víc než prvotřídní oblek. Dnes je mnoho kvalitních přípravků, které nám ke krásným vlasům a pevným nehtům umějí dopomoci, ale ani obyčejné babské metody nejsou k zahození.

V době kdy si vlasy systematicky ničíme barvením, trvalou, volají po první pomoci. Dopřejte jim občas zábal připravený ze žloutku rozmíchaného s medem a olejem, který necháme působit asi půl hodiny. Poté vlasy přemyjeme lehkým nedráždivým šamponem, nejlépe březovým, kopřivovým či heřmánkovým a vlasy budou hebké a jemné. Přitom si můžete konečky prstů máčet v nahřátém ricinovém oleji.

U tohoto problému pozor na jednu “záludnost” Saláty jsou na jednu stranu velmi prospěšné, dodávají na jednu stranu prospěšné vitamíny a minerály, ale pozor, pomáhají z těla vyplavovat kyselinu křemičitou, která pokud jí máme málo, má na svědomí i naše trápení s nehty a vlasy. A jak jí doplníte. Nejlépe kopřivami a salátem.

Zdroj: Rádce MOTTO Helena Vrábková www.motto.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář