Látková výměna – klíč k vysněné postavě

Nejnovější výzkumy ukázaly, že látková výměna a přeměna energie neprobíhá u lidí s nadváhou optimálně. Dříve se věřilo, že ke zhubnutí stačí úspora kalorií ve výživě. Vůbec se přitom nezohlednila inteligence těla.

Náš organismus je pravý umělec v přizpůsobování, vyrovná svoji energetickou spotřebu na nižší přísun kalorií, aby nás ochránila před vyhladověním.

Když má tělo k dispozici jen málo kalorií, zachází s nimi velmi úsporně. To je také důvod, proč jen samotnou dietou zhubneme jen krátkodobě. Tělo ztrácí zpravidla jen vodu a svalovou hmotu. A dlouhodobě neztratí ani kilo tuku. A ještě hůř, podíl tělesného tuku se ztrátou svalové hmoty a vody ještě zvýší.

Když chcete tedy úspěšně redukovat svoji tělesnou hmotnost, potřebujete dvojitou strategii: současně s úspornou kalorií byste měli aktivovat svoji látkovou výměnu, protože jen tak pozná vaše tělo nutnost sáhnout do svých tukových rezerv. Čím lépe povzbudíte svoji látkovou výměnu, tím snáze můžete shodit několik kilogramů, protože spotřebujete více energie. Celkovou aktivaci látkové výměny dosáhnete tím, že se budete více pohybovat, bude se rozvíjet svalstvo a budete cíleně zásobovat organismus vitálními a výživnými látkami.

Používejte dvojitou strategii, šetřete kaloriemi a současně aktivujte svoji látkovou výměnu – úspěch je zaručen!

Aktivace látkové výměny

Pohyb Spotřeba energie za hodinu
Chůze 280 kcal
Nordic Walking 400 kcal
Jogging 600 kcal
Běh na lyžích 800 kcal
Tvoření svalové hmoty Spotřeba energie za den
Na 500g svalové hmoty 50-100 kcal navíc
Vitální látky Efekt
Vitamíny, hořčík, zinek, selen, chrom, bylinky, koření všeobecná aktivace látkové výměny

 

Jak zvýšit svou vitalitu a zdokonalit své těloZdroj: Jak zvýšit svou vitalitu a zdokonalit své tělo, www.knihy.cpress.cz  

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář