Letní cibulky a trvalky: perfektní kombinace

Cibulky kvetoucí v létě jsou vynikajícím doplňkem k vašim trvalkám. Dodají vaší zahrádce něco navíc, v určitých případech i s nádechem exotiky.

Jejich kombinace jsou nekonečné

Zkuste zasadit letní cibulky mezi vysoké a nízké trvalky, nebo mezi trvalky, které již odkvetly v létě. Například čtyřlístek pro štěstí (jetel – Oxalis) vypadá mezi nízko kvetoucími rostlinami úchvatně. Další skvělou volbou je okrasná tráva s habešským mečíkem (Gladiolus callianthus ‘Murielae’) nebo jiřiny. K okrasné trávě se také skvěle hodí lilie. Lilie jsou k dispozici v široké řadě barev a uspokojí tak estetické nároky opravdu každého. Jejich kombinace jsou nekonečné. Jiřiny, mečíky, lilie ananasové (Eucomis), lilie Canna a lilie Calla (Zantedeschia) – všechny tyto květiny můžete pěstovat mezi trvalkami. A všechny tyto květiny rozzáří vaši zahradu všemi barvami!

Populární rostliny rodu Crocosmia

Rostliny rodu Crocosmia, známé jako montbrécie, jsou dekorativní letní cibulky, které produkují středně velké, jasně zbarvené květy, vyrůstající nad sebou na stejném stonku. Nejznámější barvy montbrécií jsou červená, oranžová a žlutá. Hlízy montbrécií mohou zůstat netknuté po několik roků, jejich cibulky se velmi rychle rozmnožují a opravdu lehce se přizpůsobují svému okolí. Zářivé barvy montbrécií a jejich dlouhá doba kvetení (červenec – září) z nich v posledních letech udělaly opravdový hit. Můžete je také úspěšně kombinovat s ostatními trvalkami, jako je například záplevák (Helenium), sporýš (Verbena) a odrůda Red Hot Poker (Kniphofia). Krásné kombinace docílíte také spojením s ostatními letními cibulkami, jako jsou například lilie (Lilium), jiřiny nebo lilie Canna.

Slunná místa

Letní cibulky se cítí jako doma všude, i v případě méně kvalitní zeminy. Je to proto, že jejich cibulky obsahují výživové rezervy. Letní cibulky zasaďte na slunném místě, zde budou produkovat nejvíce květů a také krásnou vůni, která je v letních dnech ještě intenzivnější. Nejpřirozeněji budou vypadat, když je zasadíte náhodně mezi ostatní rostliny. Letní cibulky jsou také ideálním prostředkem pro zaplnění prázdných míst na okrajích. Pokud si vyberete varianty s různými obdobími kvetení a rozličnou výškou, budete si moci vychutnat jejich krásu v období od června až do října.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář