Lilie: květina, která nepotřebuje slova

Dokonalá pro každodenní odpočinek… a ještě mnohem více
Lilie a její bohatá symbolika se hodí pro nejrůznější příležitosti: od každodenní chvíle klidu až po oslavu významných svátků. Objevte lilie a jejich skrytou hloubku!

Chvíle rozjímání
Někdy ve svém životě právě nejvíce potřebujete chvíli klidu, ať už venku obklopení přírodou nebo u sebe doma ve vlastní svatyni klidu. Pokud si takovou svatyni chcete vytvořit, stačí si vyčlenit malý koutek na připomínku nějakého příjemného zážitku nebo suvenýru s lilií ve vaší oblíbené barvě. V takové chvíli klidu můžete navázat důležité spojení s přírodou a rozjímat nad životem při pohledu na nádhernou květinu, která svou cestu začala jako malá cibulka s velkým potenciálem. Můžete ji dokonce nechat uvadnout jako symbol pomíjivosti.

Význam lilie
Bílé lilie symbolizují čistotu a ženskost, jsou tedy dokonalou volbou do kytice pro nevěstu a květinovou svatební výzdobu. Lilie však také mohou mít hlubší a hodnotnější význam pro jiné chvíle ve vašem životě. U stolu ozdobeného krásnými liliemi můžete třeba oslavit přátelství se svou nejlepší kamarádkou. Vyberte lilie v jemných pastelových barvách, které dokreslí příjemné společně strávené chvíle. Můžete také zvolit temně rudé nebo zářivě oranžové lilie na znamení jiskrné energie, která je vašemu přátelství vlastní. Nebo svou oblíbenou osobu (která vám vždy na tváři vykouzlí úsměv) překvapte velkou kyticí pestrobarevných lilií jednoduše z radosti, že ji ve svém životě máte.

City a pocity
Lilie je tak všestranná díky své bohaté symbolice. Pomáhá vyjádřit pocity smutku a žalu. Její čistota, klid a nadčasová krása automaticky podněcují k zamyšlení. I jedna bílá lilie dokáže vytvořit vzpomínku na později. V dnešní době se pro pohřební květinovou výzdobu často používají pestrobarevné lilie, které svědčí o optimistické osobnosti zesnulé osoby. Co by mohlo být vhodnější?

Sladká vůně
Vůně lilie: buď si ji zamilujete, nebo ne. Pokud ano, můžete si vybrat z lilií různých vůní, od jemných až po velice sladké. Ve viktoriánském období znamenala lilie se sladkou vůní pouze jedno: Jsem tvůj milenec nebo tvoje milenka! Pokud vás zaujala bohatá symbolika lilií, ale jejich vůně nikoli, vyberte si asijské lilie bez vůně, které jsou dostupné v nekonečném spektru barev.

Užívejte si je co nejdéle
Když si koupíte krásnou kytici lilií, budete si je samozřejmě chtít užívat co nejdéle. Jednoduše udělejte toto: seřízněte stonky v úhlu o dva až tři centimetry a očistěte je od spodních listů, které by se mohly topit pod hladinou. Důkladně vyčistěte vázu a naplňte ji čerstvou vodou. Vaše lilie pak budou zářit!

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář