Malta je odkladiště dětí, za angličtinou to své raději pošlete do „Bradavic“ v Anglii!

Rodiče právě vybírají kurzy a destinace, kam pošlou svá dítka na jazykové pobyty v létě. „V červnu už jsou ty dobré školy a destinace rozebrány a taky letenka může být i dvakrát dražší,“ varuje Pavla Pulchart ze Study.cz.

Oblíbená a populární je anglicky mluvící Malta, nicméně odborníci varují zejména co se nízké kvality a bezpečnosti týče. Výrazněji lépe vychází Velká Británie, kde mají cizinci možnost pobývat v internátních školách, které jsou během léta opuštěné a vypadají jako v pohádkových Bradavicích. Na co si dát pozor při výběru jazykového kurzu?

1) Proč je Malta riskantní?  

Malta má ten problém, že tam začalo jezdit hodně Čechů. Děti se tak baví mezi sebou česky a angličtinu si v praxi neosvojují. Také není výjimečné, že po večerech holdují alkoholu. „Na Maltě nemají tak propracovaný program inteligentního trávení volného času, jako např. ve Velké Británii,“ komentuje Pavla Pulchart z portálu Study.cz a dodává: „Další hrozbou je příliv přistěhovalců ze severní Afriky, kteří nemají, jak bych to řekla, vyloženě gentlemanské chování.“


2) Neprodělejte na letence kalhoty

Jazykový kurz není zájezd last minute, který pořídíte za dobrou cenu na poslední chvíli. Ideální doba pro výběr jazykového kurzu je s půlročním předstihem. Jednak můžete ušetřit na letence až 50 % její ceny a také budete mít možnost výběru z prestižních škol.

3) Hoďte dítě do vody!

Určitě neposílejte dítě na kurz s delegátem, ten na ně bude mluvit celou dobu česky. Využijte služeb mezinárodních škol, které poskytují dozor a kvalitní program i večer a o víkendech. „Rodiče se nás často ptají, kdo tam dítěti pomůže, až bude mít problém. To je ale dalším benefitem jazykového kurzu, ratolest se všechny svoje věci naučí řešit v angličtině. Kdyby byl opravdu problém, samozřejmě jsme připraveni zakročit a vše potřebné domluvit,“ vysvětluje Pulchart ze Study.cz.

4) Kolik si mám připravit peněz?

Důležité je si zjistit hodně informací a nekývnout na první nabídku, která vyjde zcela jistě nejlevěji. Za dvoutýdenní kurz s ubytováním, stravou a letenkou pro dítě (do Anglie nebo na Maltu) to může být i do 20 000 Kč. U takové nabídky ale pozor na kvalitu školy, nejspíše bude plná Čechů a bez zajištění programu mimo výuku. Jako cenové vodítko kurzu „západní úrovně“ proto můžete považovat 30 000 Kč za dvoutýdenní jazykový kurz s letenkou (Anglie, Malta) pak cca 35 000 Kč.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář